Rekavas vidusskolas skolēni attālināti apgūst projekta “Latvijas skolas soma” piedāvāto izglītojošo kultūras programmu

            Šajā pusgadā mūsu skolas skolēni piedalījās ļoti daudzās aktivitātēs, iepazīstot dažādu mūziku koncertlekcijās. 5.un 6. klases skolēni noskatījās aizraujošu mūziķa M.Abaroniņa piedāvāto ceļojumu kino mūzikas vēsturē. Vidusskolēni iepazinās ar Imanta Kalniņa mūziku un ”Latvijas gadsimts” programmas dziesmām. 8.,9. un 12.kl. skolēni uzzināja, kas ir “Sprādziens mūzikā”. Tuvojoties Baltā galdauta svētkiem , skolēni iepazinās ar ” Atmodas dziesmām”. Visās koncertlekcijās  to organizētāji bija padomājuši gan par skaistiem fona efektiem, gan par interesantu stāstījumu, gan par skaistām , atbilstošām dziesmām. Visu koncertlekciju beigās bija arī padomāts par atgriezenisko saiti. Vajadzēja pildīt testus, krustvārdu mīklas un izteikt savu viedokli par nodarbību. Skolēniem koncertlekcijas patika, viena daļa atzina, ka uzzinājuši daudz jauna, daži domāja, ka tas bijis labs un interesants jau zināmā atkārtojums.

           Sākumskolas skolēni devās tiešsaistes piedzīvojumā skatīties  viena aktiera teātri “Vol.1 Antiņš”. Visi bija sajūsmā par to, kā tiek mūsdienīgi izstāstīts  sen senais stāsts par Antiņu. Aktieris savā virtuvē atdzīvinot dažādus priekšmetus  tos pārvēršot par tēliem, radīja interesantu , aizraujošu un smieklīgu izrādi.

           Vidusskolēni noskatījās Rēzeknes teātra “Joriks” izrādi krievu valodā “ Puškins ir dzīvs”, tā papildinot savas zināšanas par visiem pazīstamo krievu dzejnieku A.Puškinu, un pēc izrādes visi rakstīja eseju.

Maija sākumā  10.klases skolēni skatījās Rēzeknes teātra “Joriks” izrādi “Barikādes”.

Izrādes laikā četri aktieri jauniešiem saprotamā sarunvalodā izstāstīja stāstu par to, kas bija barikādes, kā jauni cilvēki nokļuva barikādēs un ko tur piedzīvoja. Tas bija jaunu cilvēku redzējums, atmiņas un emocijas par Latvijai tik svarīgām dienām. Izrādi papildināja atbilstošas dziesmas. Izrāde bija  interesanta un izglītojoša.

Paldies projektam”Latvijas skolas soma” par doto iespēju arī pandēmijas laikā piedalīties interesantos , izglītojošos pasākumos, kas dažādoja skolēnu ikdienu.

A.Koniševa

Citas ziņas no šīs kategorijas

Saules mūžu Upītei

Š.g. 19.augustā Upītē notika pasākums “Otkon jauns”, kura laikā tika atklāts pārbūvētais un atjaunotais ...

Viļakas novada domes ārkārtas sēde

Viļakas novada domes ārkārtas sēde tiek sasaukta 20.05.2021. plkst.15.00. Sēde notiek attālināti. Darba kārtība: ...

Apstiprināts zivju resursu aizsardzības projekts

Viļakas novada dome saņēma Valsts Zivju fonda projekta 20-00-S0ZF03-000041 „Publisko ūdenstilpņu zivju resursu aizsardzība ...