Donoru diena

10.maijā Donoru diena Viļakas kultūras namā no plkst.9.00-13.00

Aicinām ikvienu VADC asins nodošanas vietu apmeklētāju būt atbildīgam un ievērot valdības noteiktos epidemioloģiskos pasākumus, lai ierobežotu Covid-19 izplatību.

Vēršam uzmanību:

 • Personām pēc atgriešanās no valstīm ar augstu COVID-19 saslimstības līmeni, kas iekļautas Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) sarakstā un uz kurām attiecināmas pašizolācijas prasības, pastāv aizliegums ziedot asinis 10 dienas, izņemot tās valstis, kurās noteikts vēl ilgāks lieguma periods saskaņā ar Endemisko valstu karti: https://www.vadc.lv/donoriem/endemisko-valstu-karte. Aktuālie valstu saslimstības rādītāji ar COVID-19 apskatāmi SPKC mājaslapā: https://www.spkc.gov.lv/lv/valstu-saslimstibas-raditaji-ar-covid-19-0  .

 • Personas, kas pārslimojošas Covid-19,  drīkst nodot asinis 14 dienas pēc pilnīgas izveseļošanās;
 • Pēc mRNS Pfizer/BioNTech “Comirnaty”, Moderna, vīrusa vektora Oxford/AstraZeneca vakcīnas saņemšanas,  jāpaiet 7 dienām, lai varētu nodot asinis;

Asinis var ziedot, ja:

 • donors jūtas labi un ir pārliecināts par savu veselības stāvokli;
 • pēdējo 14 dienu laikā nav bijis saskarsmē ar cilvēkiem, kuriem ir aizdomas par saslimšanu ar Covid – 19;
 • atbilst visiem nepieciešamajiem kritērijiem, vairāk informācijas VADC mājaslapā: https://www.vadc.lv/donoriem/vai-vari-ziedot

Donoru drošībai un ērtībai VADC aicina:

 • aktīvāk izmantot iepriekšējā pieraksta iespējas, pieteikumā izvēloties kādu no pastāvīgajām asins ziedošanas vietām. To jāaizpilda līdz iepriekšējās dienas plkst.16.00, un ne ātrāk kā 3 dienas pirms vēlamās dienas. VADC personāls sazināsies, lai vienotos par vēlamo laiku: https://www.vadc.lv/donoriem/donora-pieteikums;
 •  ja ir iespējams, pirms ierašanās, donora anketu aizpildīt elektroniskā formā: https://www.vadc.lv/donoriem/asins-donora-anketa. Anketu nepieciešams aizpildīt ne ātrāk kā dienu pirms asins ziedošanas. Izbraukumos donora anketas izdrukāšana netiek nodrošināta, jāierodas ar izdrukātu anketu;
 • godīgi atbildēt uz anketā uzdotajiem jautājumiem un atklāti pārrunāt savu veselības stāvokli ar ārstu;
 • šaubu gadījumā  par  veselības stāvokļa atbilstību, aicinām konsultēties ar VADC medicīnas personālu, zvanot uz VADC bezmaksas tālruni 8000 0003 (darba dienās no plkst.08.30 līdz 17.00).

Ziedošanas vietās tiek ievēroti šādi drošības pasākumi:

 • tiek regulētas donoru plūsmas, lai ievērotu nepieciešamo  2m distanci;
 • ir nodrošināti pastiprināti dezinfekcijas pasākumi;
 • ir pieejami individuālie aizsardzības līdzekļi (sejas maskas) gan donoriem, gan darbiniekiem.

Ja pēc asins un asins komponentu ziedošanas tiek konstatētas izmaiņas veselības stāvoklī, kas norāda par saslimšanas simptomiem, lūdzam steidzami par to informēt VADC speciālistus, zvanot uz bezmaksas tālruni  8000 0003 (darba laikā no 08.30 līdz 17.00) vai 26158678 (ārpus darba laika).

Nepieciešamības gadījumā informācija par asinsdonora apmeklējumu var tikt nodota Slimību profilakses kontroles centram.

Atbilstoši pienākumiem, kas noteikti Ministru kabineta 2020.gada 12.marta rīkojuma Nr.103 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” 4.12.1., 4.12.2, 4.12.3. apakšpunktā, minētajām personām nav tiesību saņemt iestādes pakalpojumus klātienē. Par epidemioloģiskās drošības prasību neievērošanu var tikt piemērota administratīvā atbildība.

Jautājumu gadījumā aicinām sazināties ar VADC sociālo tīklu kontos, mājaslapas jautājumu sadaļā vai zvanot uz bezmaksas tālruni 8000 0003.

www.vadc.lv

Citas ziņas no šīs kategorijas

Jaunumi Veselības veicināšanas projektā

Viļakas novada dome 2020.gada vasarā parakstīja Vienošanās grozījumus ar Centrālo finanšu līguma aģentūru par ...

Notiks sestais starptautiskais glezniecības plenērs

No 2022.gada 11. līdz 22.jūlijam Viļakā, Balvu novadā, notiks “6.Starptautiskais glezniecības plenērs “Valdis Bušs ...

Turpinās būvdarbi Eiropas Reģionālā attīstības fonda atbalstītā projektā ģimnāzijā

Personu apvienība SIA “ĢL Konsultants” un Sabiedrība ar ierobežotu atbildību “LVS Building” sekmīgi turpina ...