Diskusiju cikls “Ar Eiropys tvierīni Latgolā” 2021

Lai veicinātu jauniešu radošo domāšanu, ideju ģenerēšanas spēju, pilnveidotu prezentācijas un komunikācijas prasmes, kritisko domāšanu, kā arī veicinātu jauniešu līdzdalību sabiedrībai svarīgu jautājumu risināšanā, biedrība “Dienvidlatgales NVO atbalsta centrs” (DNVOAC) sadarbībā ar Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā, Latgales plānošanas reģionu (LPR), Daugavpils Vienības pamatskolu,  reģiona pašvaldībām un vairākām jauniešu NVO 2021. gada pavasarī turpina rīkot pasākumu ciklu “Ar Eiropys tvierīni Latgolā” (“Ar Eiropas tvērienu Latgalē”). Kopumā Latgales reģionā aizvadīti jau 2 klātienes pasākumi un 1 pasākums tiešsaistē, kas tika veltīti jauniešu līdzdalības veicināšanai, jauniešu nodarbinātībai un uzņēmējdarbībai, un dezinformācijai.

Tuvojoties Eiropas dienai, 8. un 14. maijā tiešsaistē norisināsies trešais pasākums: Eiropas Savienības nākotne – kādā Eiropā vēlamies dzīvot mēs. Tā laikā tiks izrunāti dažādi jautājumi par Eiropas Savienības attīstību un perspektīvām, dažādiem atbalsta mehānismiem jauniešiem, par jauniešu redzējumu kādā Eiropā viņi vēlas dzīvot.

Pasākumu moderēs Ansis Bogustovs, bet diskusijā savās zināšanās dalīsies Latgalē un visā Latvijā atpazīstami eksperti kā Latvijas Jaunatnes padomes prezidente Ilze Bergmane, JSPA Starptautiskās sadarbības un atbalsta daļas vadītājs Nils Mosejonoks, personīgās izaugsmes trenere un līdzdalības eksperte Ieva Johansson, Rugāju novada viduskkolas 12. klases skolēns Elgars Adelčs, jauniešu biedrības “LgSC” vadītāja Edīte Husare un Daugavpils pilsetas domes Kultūras pārvaldes vecākā kultūras pasākumu organizatore Diāna Soldāne.

Žūrija izvēlēsies divas labākās idejas, kuru realizēšanai katrai no tām tiks piešķirts 500 EUR liels finansējums. Pieteikties dalībai pasākumā var līdz 7. maijam. Mācību iestādes, jauniešu centrus un jauniešu NVO aicinām reģistrēt komandas 3 līdz 4 jauniešu sastāvā aizpildot PIETEIKUMA ANKETU.

PASĀKUMA PROGRAMMA

Pasākumu cikls “Ar Eiropys tvierīni Latgolā” tiek rīkots ar mērķi, lai veicinātu jauniešu radošo domāšanu, ideju ģenerēšanas spēju, pilnveidotu prezentācijas un komunikācijas prasmes, kritisko domāšanu, kā arī veicinātu jauniešu līdzdalību sabiedrībai svarīgu jautājumu risināšanā.

Pasākumu rīko biedrība “Dienvidlatgales NVO atbalsta centrs” un Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā sadarbībā ar Latgales plānošanas reģionu, Daugavpils Vienības pamatskolu.

Informācija interesentiem: Dienvidlatgales NVO atbalsta centra koordinators Oskars Zuģickis, t.: 26565858, e-pasts: oskars@nvoc.lv

Informācijas avots: https://lpr.gov.lv/lv/2021/jauniesi-eiropas-nakotne/

 

Citas ziņas no šīs kategorijas

ZOOM tiešsaistes seminārs “Zaļmēslojuma augu izmantošana augsnes veselības un auglības uzlabošanai”

Aicinām piedalīties LLKC Balvu biroja organizētā ZOOM TIEŠSAISTES seminārā! SIA “Latvijas Lauku konsultāciju un ...

Ārkārtas domes sēde

Āŗkārtas domes sēde notiks attālināti 2021.gada 30.septembrī, plkst.14.00 Darba kārtībā: Par mēneša darba algu ...

Nobalso par Balvu novada pašvaldību kā draudzīgāko konkursā “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība”

Sabiedrības integrācijas fonda rīkotajā konkursā “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība” līdz šī gada 12. decembrim vietnē www.vietagimenei.lv ...