Top velo – remonta darbnīca

Šī publikācija ir sagatavota ar Eiropas Savienības finansiālu atbalstu. Par tās saturu pilnībā atbild Balvu novada pašvaldība un tā var neatspoguļot Eiropas Savienības viedokli.

Projekts “GreenWays Riga – Viļaka” (“Zaļie ceļi Rīga – Viļaka”) tiek īstenots pārrobežu sadarbības programmas 2014.-2020.gadam ietvaros un to līdzfinansē Eiropas Savienība.

Turpinās projekta Nr. LV-RU-006 “GREENWAYS RIGA-PSKOV” (Zaļie ceļi Rīga – Pleskava) realizēšana.

Projekta vadošais partneris ir Viļakas novada dome. Sadarbības partneri: Vidzemes tūrisma asociācija, Pleskavas reģiona tūrisma komiteja, Pleskavas rajona administrācija, Ostrovas rajona administrācija, Pitalovas rajona administrācija, Palkinas rajona adminstrācija, Balvu novada dome, Gulbenes novada dome, Ērgļu novada dome, Ogres novada dome un Ropažu novada dome. Projekta asociētais partneris ir Latvijas zaļo ceļu asociācija.

Uzsākta zaļā ceļa velo informācijas ēkas rekonstrukcija. Pēc ēkas rekonstrukcijas ir plānots rekonstruēto ēkas daļu nodod nomā uzņēmumam, kurš nodrošinās velosipēdu remontu un tehnisko apkopi. Būvdarbus veic iepirkuma procesā uzvarējusī firma “SIA „AKVILONS Z” no Gulbenes novada un būvuzraudzību nodrošinās SIA “RS Property”, būvuzraugs Uldis Stuklis. Būvdarbiem jānoslēdzas līdz jūnijam.

Ēkā tiek ievilkta elektrība, izveidots e-velosipēdu uzlādes punkts, tiek ierīkots sanitārais mezgls ar dušu, kurā būs iespēja velo tūristiem nomazgāties. Ir ievilts centrālais ūdensvads un kanalizācija, pieslēdzoties pie Viļakas Valsts ģimnāzijas ūdensapgādes sistēmai. Ēkai nomainīs arī jumta segumu, veiks nepieciešamos būvdarbus, lai atjaunotu gaiteni un vienu telpu– velo remontdarbnīcas ierīkošanai. Ēkai ierīkos arī zibensaizsardzību. Ēkā sniegs pakalpojumus vietējiem, tuvākiem un tālākiem velosipēdu saimniekiem, zaļās trases velo tūristiem.

Projekta kopējais budžets ir  793036.00 Eur, Projekta līdzfinansējums no Latvijas – Krievijas pārrobežu sadarbības programmas 2014 -2020.gadam ir 713732.40 Eur (90 % no projekta budžeta) un projekta partneri līdzfinansē projektu 10 % apmērā – 79303.60 Eur.

Teksts un foto: Vineta Zeltkalne

 

Citas ziņas no šīs kategorijas

Izaicinājums “Pārgājiens Viļakas novadā”

Kamēr ziema mūs lutina ar baltu sniega segu, aicinām doties dabā baudīt ziemu. Līdz ...

Paveiktais 2022.gadā Veselības veicināšanas projektā

2022.gadā sekmīgi turpinājās projekta Nr.9.2.4.2/16/I/073 „Veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi Viļakas pilsētā un ...