Mājas aprūpe, iekārtas un vēsturiskās liecības

Aicinām pieteikties uz valsts apmaksātu veselības aprūpi mājās, ko nodrošina Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienības māsas. Tā ir medicīniska aprūpe, kas ietver noteiktu veselības aprūpes pakalpojumu nodrošināšanu pacientam ar noteiktām saslimšanām viņa dzīvesvietā.

Kam sniedz bezmaksas veselības aprūpi mājās?

  • Pacientiem, kuriem ir nepieciešama pastāvīga ambulatora ārstnieciskā palīdzība, bet medicīnisku indikāciju dēļ pacients nevar ierasties ārstniecības iestādē.
  • Pacientiem, kuriem nav tādu medicīnisko indikāciju, kuru dēļ būtu jāatrodas slimnīcā, taču vēl joprojām nepieciešama medicīniskā palīdzība.
  • Pacientiem ar būtiskiem pārvietošanās traucējumiem, kas liedz iespēju nokļūt ārstniecības iestādē.

Kādos gadījumos un kādus veselības aprūpes pakalpojumus pacients savā dzīvesvietā var saņemt, lasi: https://www.vmnvd.gov.lv/lv/veselibas-aprupe-majas

Kas nepieciešams, lai saņemtu bezmaksas veselības aprūpi mājās?

Nepieciešams ģimenes ārsta nosūtījums vai ārsta-speciālista izraksts- nosūtījums no stacionārās ārstniecības iestādes (slimnīcas).

Nosūtījumā jānorāda, kāpēc un kādus veselības aprūpes pakalpojumus nepieciešams nodrošināt, ārstēšanas plāna sasniedzamais mērķis un laika periods, kurā tas jānodrošina.

Balvu slimnīca turpina prezentēt jaunas iekārtas

Pavasaris turpina nest pienesumu slimnīcas materiāltehniskajai bāzei. Ar konkrēto papildinājumu varam teikt, ka tagad vēl jaudīgāk varam nodrošināt priekšzīmīgu ārstēšanu un vietējiem iedzīvotājiem reģionā ir veselības drošības garants – 3.līmeņa Balvu slimnīca.  

Zinot, cik svarīga ir ātra un kvalitatīva diagnostika, īpaši intensīvās nodaļas pacientiem, esam iegādājušies jaunākās paaudzes asins gāzu analizatoru, ko pārsvarā izmanto pacientiem, kas ir pieslēgti pie mākslīgās plaušu ventilācijas.

Rezultāts ir dažu minūšu laikā un tas ir liels pluss, lai steidzamā kārtā izvērtētu pacienta veselības stāvokli, ātrāk iegūstot rezultātus – asins piesātinātību ar skābekli, hemoglobīnu.

Jaunā GEM Premier 5000 asins gāzu pārbaudes sistēma nodrošina automātisku kvalitātes nodrošināšanu katram paraugam, mērot asins gāzes, pH, elektrolītus, metabolītus, CO-oksimetriju un citu.

Konkrētā iekārta pilda savas funkcijas arī pie jaundzimušo aprūpes dzemdību nodaļā.

 Vēl kāds liels atspaids kā darbiniekiem, tā arī pacientiem ir iegādātā pārvietojamā rentgena iekārta. Pārvietojamais rentgens ir lielisks risinājums, lai ar to varētu piebraukt pie pacienta gultas un smagais pacients nebūtu kaut kur jāved rentgena uzņēmuma veikšanai. Līdz ar to manāmi atvieglota ir mūsu mediķu ikdiena.

RTg ir pacientu drošībai, jo var veikt rentgenu, nepārvietojot pacientu, jo ļoti bieži pacienta transportēšana uz izmeklējumu saistās ar riskiem veselībai un dzīvībai.

Kāds neierastāks aprīkojums, kas papildina slimnīcas resursu klāstu, ir Bio soma jeb “kapsula”.

Turpinoties Covid-19 vīrusinfekcijai mūsu sabiedrībā, uzskatām to par nepieciešamību, kas ļauj drošā veidā pāvietot smagos pacientus no Covid nodaļas uz intensīvās terapijas nodaļas izolatoru, ja pacienta veselības stāvoklis pasliktinās.

Bio-somas jeb “kapsulu” var izmantot divos veidos:

  1. Negatīvā spiediena režīms – lieto ārējās vides aizsardzībai no inficēta pacienta un galvenokārt cilvēku transportēšanai, ja pastāv aizdomas par inficēšanos ar bīstamu infekciju.
  2. Pozitīvā spiediena režīms – paredzēts pacienta ar pazeminātu imunitāti (piemēram, apdegumi) pārvadāšanai, aizsargājot pret “netīru” vidi, lai gan šis režīms ir reti nepieciešams.

“Kapsula” galvenokārt nodrošina inficētā pacienta izolēšanu un vīrusa neizplatīšanos ārējā vidē, tā pasargājot arī pašus mediķus.

Vienlaikus “kapsula”, kas ir viegli pārvietojama, ir veidota tā, lai transportēšanas laikā mediķi varētu veikt visas nepieciešamās darbības, tostarp arī dzīvību uzturošas manipulācijas. “Kapsulas” augšā izvietoti četri logi, caur kuriem iespējams vizuāli novērot pacientu, bet pateicoties trim cimdu pāriem, ir iespēja veikt pamata ārstēšanas procedūras pat pārvadāšanas laikā. Savukārt citas iebūvētās atveres paredzētas plaušu mākslīgās ventilācijas aparātam, sirdsdarbības monitorēšanai vai cita veida aprīkojuma izmantošanai atkarībā no pacienta veselības stāvokļa.

Mūsdienīgai ārstēšanai pamats ir arī jaudīgi speciālisti, kas ir izgājuši apmācību darbam ar konkrētajām jaunajām iekārtām un spēj profesionāli veikt savus pienākumus.

Krājot vēsturiskās liecības

Aicinām bijušos un esošos slimnīcu darbiniekus, līdzcilvēkus  būt atsaucīgiem un līdzdarboties Balvu un Gulbenes slimnīcu vēstures liecību krājumu tapšanā.

Fakti, fotogrāfijas, mediķi, atbalsta personāls, atceres stāsti, avīžu un žurnālu senākas publikācijas – lietas, par kurām būsim patiesi priecīgi.

Mums ir svarīga ikviena vēsturiskā liecība, jo tām piemīt paliekoša vērtība nākamajām paaudzēm, tas ir paliekošs stāsts par mums pašiem.

Turklāt, mūsdienu tehnoloģijas un mobilitāte ļauj izdarīt tā, ka izbrauksim pie Jums uz vietas, sarunāsim klātienes tikšanās, ievērojot visus epidemioloģiskos drošības pasākumus. Jūsu materiālus digitalizēsim un nodosim atpakaļ.

Saziņai: SIA “Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienība” sabiedrisko attiecību speciāliste Lana Upīte, m.t. 26517685, lana.upite@slimnicuapvieniba.lv

Lai vēsture “atdzīvojas”! 

 

 

 

Citas ziņas no šīs kategorijas

Ģimenes senlietas

Katrā mājā ir kāds priekšmets, ko ikdienā iespējams vairs nelieto, bet ar to saistās ...

Citāda ekskursija pa Viļakas pilsētu

Viļakas muzejs laika posmā no 6.jūlija līdz 24.augustam organizēja individuālu pasākumu “Vēsturiskā ekskursija pa ...