Finiša taisnē

Valsts Kultūrkapitāla fonds atbalstīja Viļakas novada domes iesniegtā projekta Nr. 2021-1-KMA062 “Viļakas Jēzus Sirds katoļu baznīcas ērģeļu restaurācija”  īstenošanu, piešķirot atbalsta summu 4500.00 Eur. Līdzfinansējumu projekta īstenošanai nodrošinās Viļakas novada dome. Šis ir sestais jeb noslēdzošais Viļakas Jēzus Sirds katoļu baznīcas ērģeļu restaurācijas posms. Šī posma restaurācijas mērķis ir restaurēt ērģeļu pedāļa manuāli ar 5 reģistriem un  I manuāļa reģistru Kornet, tā gaisa stabilizatoru, reģistra slēdžus, traktūru, stabules un vējlādi.

  1. gadā Viļakas novada dome uzsāka mērķtiecīgu darbu, lai restaurētu Viļakas Romas katoļu baznīcas ērģeles, jo sadarbojoties ar ērģeļu restauratoru Tālivaldi Deksni un pateicoties Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstam, tika izstrādāta ērģeļu restaurācijas programma. Atbalstu pirmajam ērģeļu restaurācijas posmam saņēmām 2015. gadā.

Šogad, 2021. gadā ir plānots 6. ērģeļu restaurācijas posms, kas noslēgsies līdz 2021. gada decembrim. Restaurācijas darbus veiks ērģelnieks, ērģeļu restaurators Jānis Pelše.

Viļakas Romas katoļu draudze ir priecīga, ka ērģeļu restaurācija ir iegājusi finiša taisnē un desmit gadus pēc restaurācijas programmas izstrādēs 2022. gadā varēs jau plānot profesionālus ērģeļmūzikas koncertus.

Informāciju sagatavoja: Vineta Zeltkalne

Citas ziņas no šīs kategorijas

Iespēja piedalīties virtuālā spēlē, dodoties pastaigā

Ikviens esam noilgojušies pēc interesantām aktivitātēm kopā ar draugiem, tomēr komunikācijai labvēlīgi „laika apstākļi” ...

Viļakas jaunieši piedalās jauniešu apmaiņas projektā Armēnijā

No 5. līdz 12. novembrim Viļakas jauniešu iniciatīvu centra jaunieši viesojās Armēnijā, kur piedalījās ...