Izbaudījām ziemu Ziemeļlatgalē

Ārī šajā ziemā, lai gan nedaudz savādāk kā citu gadus, jau sesto gadu pēc kārtas, 20. un 21. februārī, tika rīkota Ziemeļlatgales pašvaldību tūrisma speciālistu un uzņēmēju akcija “Izbaudi ziemu Ziemeļlatgalē”. Ievērojot valstī noteiktos ierobežojumus, apkopotās aktivitātes, galvenokārt, bija saistītas ar pastaigām svaigā gaisā un iespējām izgaršot vietējo uzņēmēju sarūpētos gardumus ar līdzņemšanas starpniecību.

Laiks mūs lutināja un, vadoties pēc prognozēm, šīs bija pēdējās ziemīgākās brīvdienas šoziem, tāpēc arī bija divtik lielāka iedvesma doties baudīt vēl pēdējos ziemas priekus, jo pavasaris jau steidzīgi klauvē pie loga.

Izvizināties kamanās, apskatīt un samīļot zirgus varēja Viļakas novada Aizpurvē  un Tilžas pagasta zirgu sētā “Kapulejas” , savukārt Kārsavas novada “Ošumājas” varēja iepazīties ar savvaļas zirgiem un amizantajiem spalvainajiem savvaļas liellopiem. Rugāju novada saimniecībā “Mežsētas” apmeklētājus gaidīja vairāk nekā 300 brieži, kazas un aitas, kā arī Balvu novada Rančo “Ozolmājas” raibais iemītnieku pulks sagaidīja apmeklētājus.

Gardas maltītes un pašceptu maizīti līdzņemšanai piedāvāja gan Viļakas novada Rekovas dzirnavas un kultūrvēsturiskajā lauku sētā “Vēršukalns”, un arī mājas restorāns “Dzīles”, kas atrodas Kārsavas novada Malnavā. Balvu pilsētā pēc varēja iegriezties Arnitas labsajūtu darbnīcā pēc sildoša veselīga dzēriena un citiem labumiem līdzņemšanai.

Aktīva darbošanās brīvā dabā bija sarūpēta Baltinavas Muižas parkā. Ģimenes varēja doties izjādē zirga mugurā, veidot smilšu mandalas, zīmēt sniegā un slidināties no kalniņa un vienkārši baudīt ziemas priekus.

Protams, varēja doties pastaigās jau iecienītos dabas objektos Ziemeļlatgalē, kā arī apmeklēt dabas parku “Balkanu kalni” Viļakas novadā, kur pieejamas labiekārtotas distanču slēpošanas trases un darbojas inventāra noma. Savādākā izklaidē izzināt mazāk zināmus faktus un vietas Ziemeļlatgalē, varēja dodoties pastaigās – Viļakā “Raimonds Pauls”, Baltinavā “Baltinava”, Balvos spēle “Ceļojums laikā”, lejupielādējot aplikāciju “Actionbound”.

Kā papildus motivācija ģimenes lokā apmeklēt kādu no programmā piedāvātajām vietām, tika sarūpēts pārsteigums no Ziemeļlatgales uzņēmējiem.  Aicinājām savas aktivitātes brīvdienās iemūžināt un publicējot kādā no sociālajiem tīkliem (Facebook, Instagram) pie savām fotogrāfijām pievienojot mirkļbirku #Ziemeļlatgale2021.

Lai gan apmeklējums tūrisma objektos bija gana liels, ģimenes nelabprāt vēlējās dalīties ar piedzīvoto. Rezultāti vēl tiks apkopoti un dalībnieki apbalvoti!

Arī Viļakas novada tūrisma speciāliste ar ģimeni devās brīvdienas piedzīvojumos, šoreiz apciemojot tieši Viļakas novada uzņēmējus.

Teksts un foto: Tūrisma speciāliste Inese Matisāne

Citas ziņas no šīs kategorijas

FK “Upīte” nevar nomierināties – uzņemts jau ceturtais klips!

Pagājušā gada novembrī folkloras kopa “Upīte” izlaida savus pirmos trīs videoklipus, kas tapuši dziesmām ...

Izveido pats savu sapņu ķērāju!

Viļakas jauniešu iniciatīvu centrā, Viļakā notika sapņu ķērāju darbnīca Valērijas Filipjonokas vadībā, kuras hobijs ...

Viļakas Vissvētās Dievmātes Patvēruma pareizticīgo baznīcā jauna ikona

Pareizticīgo baznīca nav tikai ēka, kur notiek dievkalpojumi. Dievnams arī ir mājvieta daudzām ikonām, ...