Sesto reizi noritēs “Izbaudi ziemu Ziemeļlatgalē”

Jau sesto gadu pēc kārtas Ziemeļlatgales pašvaldību tūrisma speciālisti un uzņēmēji ir sagatavojuši brīvdienu piedāvājumu visai ģimenei “Izbaudi ziemu Ziemeļlatgalē”, kas šogad būs pieejams 20. un 21. februārī. Ievērojot valstī noteiktos ierobežojumus, apkopotās aktivitātes galvenokārt saistītas ar pastaigām svaigā gaisā un iespējām izgaršot vietējo uzņēmēju sarūpētos gardumus ar līdzņemšanas starpniecību.

Viļakas novada Aizpurvē  un Tilžas pagasta zirgu sētā “Kapulejas” brīvdienās varēs ne tikai apskatīt un samīļot zirgus, bet arī izvizināties kamanās, jo kas gan par ziemas baudīšanu bez brauciena kamanās pa piesnigušajiem Latgales laukiem. Rugāju novada saimniecībā “Mežsētas” var apskatīt un samīļot vairāk nekā 300 briežus, kazas un aitas, kā arī poniju Pončiku. Savukārt Kārsavas novada dabas saimniecībā “Ošumājas” varēs iepazīties ar savvaļas zirgiem un amizantajiem spalvainajiem savvaļas liellopiem. Apmeklējot dzīvniekus līdzi var ņemt burkānus un ābolus, kas būs gards našķis un iespēja sadraudzēties ar saimniecību iemītniekiem. Arī Balvu novada Rančo “Ozolmājas” raibais iemītnieku pulks gaidīs zinātkārās ģimenes apmeklēt to sētas un uzzināt kā tad ziemā jūtas kamielis un vai truši tiešām neguļ ziemas miegu.

Īpašs Ziemeļlatgales kulinārais ceļojums apmeklētājus gaidīs Viļakas novada Rekovas dzirnavās. Savukārt kultūrvēsturiskajā lauku sētā “Vēršukalns” ģimenes ir aicinātas izstaigāt lauku sētu un iegādāties turpat malkas krāsnī ceptu baltmaizi, kā arī mājas restorānā “Dzīles”, kas atrodas Kārsavas novada Malnavā, tiks piedāvāta gardo brīvdienu ēdienkarte līdzņemšanai.

Baltinavas Muižas parkā aktivitātes brīvā dabā visai ģimenei. Ģimenes gaida izjādes zirga mugurā, smilšu mandalu veidošana, zīmēšana sniegā vai slidināšanās no kalniņa un ziemas prieku baudīšana. Balvu pilsēta savā 93. gadu jubilejā aicina uz pastaigu ar vēsturisku noskaņu. Iejūties tā laika cilvēku lomā un dzīvē, izspēlējot virtuālo pastaigu spēli un svētdien savā maršrutā ieplāno iegriezties Arnitas labsajūtu darbnīcā pēc sildoša veselīga dzēriena un citiem labumiem līdzņemšanai.

Iesakām apmeklēt arī iecienītākos dabas objektus Ziemeļlatgalē, kā arī apmeklēt dabas parku “Balkanu kalni” Viļakas novadā, kur pieejamas labiekārtotas distanču slēpošanas trases un darbojas inventāra noma. Ar izzinošas virtuālās orientēšanās spēles Actionbound palīdzību varēs izzināt mazāk zināmus faktus un vietas Ziemeļlatgalē, dodoties pastaigās – Viļakā “Raimonds Pauls”, Baltinavā “Baltinava”, Balvos spēle “Ceļojums laikā”.

Pilna brīvdienu programma ir apskatāma  ej.uz/ZIEMELLATGALE2021 , kā arī ērtākai brīvdienu plānošanai ir  izveidota karte ar aktivitāšu norises vietām – https://ej.uz/ZiemaZiemellatgale_2021

Kā papildus motivācija ģimenes lokā apmeklēt kādu no programmā piedāvātajām vietām ir pārsteigums no Ziemeļlatgales uzņēmējiem.  Aicinām jūs savas brīvdienas iemūžināt un publicējot kādā no sociālajiem tīkliem (Facebook, Instagram) savas fotogrāfijas pievienot mirkļbirku #Ziemeļlatgale2021. Tiem, kuri būs radoši, sirsnīgi vai kā citādi interesanti izstāstījuši savu Ziemeļlatgales stāstu, mēs sarūpēsim dāvanas.

Izbaudu ziemu Ziemeļlatgalē_Programma

Citas ziņas no šīs kategorijas

Mazā biznesa iedvesmas diena

Balvu novada pašvaldības Ziemeļlatgales biznesa un tūrisma centrs sadarbībā ar Latgales uzņēmējdarbības centru aicina ...

Izglītības, kultūras un sporta jautājumu komitejas sēde

Izglītības, kultūras un sporta jautājumu komitejas priekšsēdētāja Aija Mežale sasauc Izglītības, kultūras un sporta ...