Žīguri saņem atbalstu no biedrības „Dienvidlatgales NVO atbalsta centrs” projekta

Decembra nogalē Žīguru vecmāmiņu klubs “Omītes” saņēma īstu Ziemassvētku dāvanu no biedrības „Dienvidlatgales NVO atbalsta centrs”. 2020.gada vasaras otrajā pusē “Omītes” saņēma ziņu no Oskara Zuģicka, ka biedrība „Dienvidlatgales NVO atbalsta centrs” Latgales reģionā īsteno Kultūras ministrijas atbalstītu projektu mazākumtautību biedrību darbības attīstībai. Oskars aicināja mazākumtautību biedrības iesniegt priekšlikumus kāds materiālais atbalsts tām nepieciešams turpmākai biedrības attīstībai.

Žīguru vecmāmiņu klubs “Omītes” apvieno ne tikai Žīguru vecmāmiņas, bet rūpējas arī par dažādām aktivitātēm mazākumtautībām, kuras dzīvo Žīguros, Viļakas novadā. Biedrības “Omīte” vadītāja Valentīna Kaļāne ir priecīga, ka biedrība ir saņēmusi jaunu portatīvo datoru un pirmo semināru, ko viņa vēro jaunajā datorā ir seminārs “Latgales tradīciju ilgtspēja mūsdienu vidē” – tiešsaistes pārraide no Latgales vēstniecības Gors.

Krievu dziesmu ansambļa “Ivušķi” vadītāja Svetlana Romāne ir priecīga, ka ansamblis seko līdzi laikam un turpmāk būs iespējams izmantot projektā saņemto bezkontakta skandu un divus bezvadu mikrofonus, jo nereti, organizējot kādu pasākumu ārā, ne vienmēr visur ir iespējams pieslēgt elektrību.

“Sirsnīgs paldies Oskaram Zuģickim, kurš organizē atbalstu mazākumtautībām arī Ziemeļlatgalē. Jaunais dators noderēs jaunu projekta pieteikuma sagatavošanā nākotnē. Novēlu visiem veiksmīgu un veselīgu jauno 2021.gadu!” pateicās Valentīna Kaļāne.

Aktivitātes notiek Dienvidlatgales NVO atbalsta centra un Kultūras ministrijas noslēgtais līdzdarbības līgums “Par atsevišķu valsts pārvaldes uzdevumu veikšanu mazākumtautību līdzdalības veicināšanas jomā” (Nr.2.5-8-26).

Informāciju sagatavoja: Vineta Zeltkalne, foto: no personīgā arhīva

Citas ziņas no šīs kategorijas

Biedrība “Latgolys Studentu centrs” izsludina konkursu „Latgolys prozys skaitejumi 2020”

Lai veicinātu literāro procesu Latgalē, radot iespēju latgaliešu rakstu valodā vai latviešu literārajā valodā ...

Saņemts inventārs brīvprātīgajiem ugunsdzēsējiem

Šī publikācija ir sagatavota ar Latvijas-Krievijas pārrobežu sadarbības programmas 2014.- 2020. gadam finansiālu atbalstu. Par tās ...

Stompaku stāsts Eiropas kultūras mantojumu dienu lapā

Pirms kāda laika Viļakas novada muzejs saņēma vēstuli, kurā bija aicinājums visiem tiem, kas ...