Ceļojošā starptautiskā Viļakas novada muzeja izstāde “Tik tālu, bet tomēr tik tuvu. Latvija un Polija. Vairāk kā 100 gadus kopīga vēsture” turpina priecēt apmeklētājus Varšavā

2018.gadā Viļakā tika atklāta Viļakas novada muzeja un Arheoloģijas muzeja Varšavā kopīgi veidotā starptautiskā ceļojošā izstāde. Izstāde bija apskatāma līdz šim Viļakā, Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, Polijas Republikas Senātā un no 2020.gada decembra-2021.gada būs skatāma Valsts etnogrāfijas muzejā Varšavā.  Neskatoties uz situāciju pasaulē, muzeji ir atvērti apmeklētājiem un darbs turpinās.

            Poļiem ir liela interese par šo starptautisko izstādi, jo viņi ar cieņu  izturas pret savas tautas vēsturi un tā ir sanācis, ka mūsdienu Latgales teritorijai bija kopīga vēsture ar Poliju. Šīs izstādes ietvaros ir tapis izstādes buklets, kurā ir visa informācija par poļu laikiem Viļakā un viņu atstāto kultūrvēsturisko mantojumu.  Bukletā par Viļaku izmantota tā informācija, kura skatāma izstādes stendos, kā arī ir ievietotas skaistas arheoloģisko priekšmetu bildes no arheoloģiska materiāla. Bukletā netrūkst informācijas arī par vēsturiskiem priekšmetiem no izstādes. Bukletu palīdzēja izdot Latvijas vēstniecība Polijā un Polijas vēstniecība Latvijā. Abu valstu vēstniecības un vēstnieku darbs ir ļoti milzīgs ieguldījums Latvijas un Polijas kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanā, jo ir tapis rakstiskais materiāls.

           Muzejam ir neizsakāms prieks, ka informācija par poļu laikiem Viļakā tagad būs pieejama rakstiskajā veidā. Īpašs paldies Latvijas vēstniekam Polijā E.Bondaram, kurš bija sākotnēji izstādes idejas iniciators un palīdzēja transportēt priekšmetus uz Varšavu.

            Tekstu sagatavoja: Viļakas novada muzeja vadītāja R.Gruševa, foto: A.Bitner Wroblewska.

Citas ziņas no šīs kategorijas

ĀRKĀRTAS DOMES SĒDE

Sēde notiks attālināti 2021.gada 9.decembrī plkst.15.00 (gan jautājumu ziņotāji, speciālisti, gan arī deputāti piedalās ...

Ceļā uz ziedošo pļavu

Biedrība “Saules stari Viļakai” 6.jūnija vēlā pēcpusdienā rīkoja saules puķu un pļavas puķu sēšanas ...