Aktivitātes Medņevas pirmsskolas izglītības iestādē “Pasaciņa”

Laika periods no septembra līdz decembrim Medņevas pirmsskolas izglītības iestādē “Pasaciņa”  (turpmāk tekstā – iestāde) ir ritējis raiti, interesanti un dažādām aktivitātēm bagāti. Šajā mācību gadā katra grupa darbojas atsevišķi un tiekamies tikai āra aktivitātēs.

Kā veicās “Ežuku” grupas bērniem stāstīja pirmsskolas skolotāja Gunta Briediņa – septembra mēnesī „Ežuku” grupas bērni palēnām adaptējās jaunajā vidē un iepazina pirmsskolas ikdienas ritmu. Mēnesis noslēdzās ar ievirzi jaunajā tēmā- bērni iepazinās ar dabas norisēm, vēroja un pētīja dārzā izaugušos dārzeņus, augļus un ogas, kuras tika smaržotas un garšotas. Apguva prasmi salīdzināt un šķirot. Pakāpeniski iepazina aktuālākās pašapkalpošanās prasmes – roku mazgāšanu, galda kultūru un klāšanu, kā arī sevis apkalpošanu.

Oktobris pagāja ar krāsainām, raibām koku lapu virtenēm un rotaļām. Bērni vairākkārt devās pastaigā uz mežu, lai iepazītos ar meža veltēm, un mācītos atpazīt kokus un krūmus. Aktīvi tika vākti dabas materiāli, kurus vēlāk varēsim izmantot praktiskajās nodarbībās attīstot pirkstu, roku muskulatūru, loģisko domāšanu un citas prasmes. Viss mācību process tiek organizēts tā, lai mazajiem ķipariem būtu interesanti, materiāli būtu daudzveidīgi un pieejami jebkurā laikā. Regulāri tiek vingrināts runas aparāts atdarinot skaņas, fiziskās aktivitātes atdarinot meža dzīvniekus.

Aktīvās darbības noslēgumā tika noorganizēti „Rudens svētki’’, kur bērni dziedāja, dejoja un gāja rotaļās.

     Savukārt novembris, kā jau patriotiskais mēnesis, iesākās ar sarunām par mājām, tuvāko apkārtni, draudzību un cieņu vienam pret otru.

   Par aktivitātēm ”Zaķēnu” grupā stāstīja pirmsskolas skolotāja Inese Logina – “Zaķēnu”  grupiņas bērni, katru mēnesi izdzīvoja dažādas aktivitātes un kopīgas radošās darbības! Septembra mēnesi bērni pavadīja adaptācijas periodā, kur viens otru tuvāk iepazina, apguva grupiņas iekšējās kārtības noteikumus un iemācījās būt viens otram atbalsts  un draugs. Kopīgi gājām pastaigās un izspēlējām dažādas spēles un rotaļas. Mēnesi noslēdzām ar  sporta dienu, kur bērniem bija iespēja darboties –  skriet, lēkt un parādīt savas prasmes dažādos pārbaudījumos.

 Oktobra mēnesī “Zaķēnu“ grupa gāja pastaigās ar mērķi vākt dabas materiālus un no tiem veidot mandalas un kastaņu kasti, kur varētu rotaļāties. Kopīgi ar vecākiem un skolotājām veidoja Miķeļdienas izstādi. Grupiņā izspēlējām rotaļas un cienājāmies ar gardumiem.

 Novembris mums visiem bija ļoti īpašs un patriotisks. Bērni iepazinās ar svētku nozīmi mūsu ikdienā. Svinējām Mārtiņdienu- gatavojām maskas un dejojām. Veidojām  Latvijai par godu nozīmītes un svečturīti, ko kopīgi ar vecākiem uzlika savās mājās uz palodzes. Kopā gājām ārā, veidojām svecīšu sirsniņu  un vēlējām mūsu Latvijai „Daudz laimes dzimšanas dienā’’!

Svētku mēnesi noslēdzām ar bērnu zīmējumiem vecākiem un laba vēlējumiem!

   Pirmsskolas skolotāja Karina Aleksejeva pastāstīja par aktivitātēm “Lāčuku” grupiņā – mūsu grupā  rit daudzveidīgs, kompetenču pieejā  balstīts mācību process, kas rosina bērnus izzināt un apgūt dažādas prasmes. Mācību gads iesākās ar adaptācijas periodu, iepazīšanos un sadraudzēšanos. Temata “Es pirmsskolas iestādē ” ietvaros tika izrunāti grupas iekšējās kārtības noteikumi, izzināta iestādes tuvākā apkārtne, veidotas komunikāciju prasmes. “ES” izpratne kolektīvā, daudzi radoši darbi ,kas sasitās ar apgūstamajiem mācību apakštematiem. Rudens pirmā daļa pagāja radoši, aktīvi ar daudzām pastaigām un krāsainām rudens velšu mandalām.

      Apgūstot mācību vielu par  tēmu –  diena un nakts,  tika pievērsta uzmanība arī kosmosam. Bērni ar lielu interesi iesaistījās un pētīja,  skatījās video materiālus par kosmosu, dzīvi kosmosa stacijā, izzināja, kas ir gravitācija un zemes pievilkšanās spēks, praktiskā darbībā un veicot eksperimentus. Paši zīmēja savu kosmosu triepienu , veidoja visumu ar zvaigznēm, ko vēlāk arī aplūkoja caur teleskopu, kā arī no folija veidoja savas kosmosa stacijas.

Mārtiņdienā izdevās jautrs jampadracis ar maskām, dziesmām un rotaļām, masku defilē jeb parādi un maskuballi , radot bērniem prieku un pozitīvu emociju lādiņu. Tā pat bērni ar interesi skatījās  dokumentālo filmu par maskošanās tradīcijām Latvijā.

Valsts svētki tika aizvadīti patriotiski un sirsnīgi. Visu rudeni tika veikts pētījums  “Bērzu pārvērtības”- pētījuma objekts bērzu rinda. Tika pētīts, kā mainās bērzi rudenī, katru nedēļu fiksējot fotogrāfijā pārmaiņas. Šobrīd tiek veidots pētījuma apkopojums un prezentācija.

Grupā norit pašvadīts mācību process –  patstāvīgas pašapkalpošanās prasmes, bērniem ir brīvi pieejami visi nepieciešamie mācību materiāli, lai bērni var  un atbilstoši viņu interesēm un iecerēm realizēt savas idejas un radošās izpausmes.

Radoši, aktīvi un izzinoši esam sagaidījuši pirmo adventi un tagad  gatavojamies visbaltākajiem un saldākajiem svētkiem  – Ziemassvētkiem!

Kaut varētu Adventes laikā
           Tik daudz gaismas dvēselē sēt,
           Viens pret otru, lai mīļumā spētu,
           Mēs šai pasaulē uzziedēt.

Mierpilnu un gaišu Adventes laiku!

 

Medņevas PII “Pasaciņa” vadītāja Ilze Brokāne

 

 

Citas ziņas no šīs kategorijas

Sesto reizi noritēs “Izbaudi ziemu Ziemeļlatgalē”

Jau sesto gadu pēc kārtas Ziemeļlatgales pašvaldību tūrisma speciālisti un uzņēmēji ir sagatavojuši brīvdienu ...

Sacenšas skrējēji

Šī gada 19.septembrī notika gadskārtējais tautas skrējiens „Rekova-Balkani-Rekova”. Šogad uz sacensībām ieradās 34 skrējēji ...

Sakām atā Helēnai- brīvprātīgajai jaunietei no Norvēģijas

Septembrī uzsākās ne tikai jauns mācību gads, bet Latvijā ieradās divas jaunietes no Armēnijas ...