Patriotisma nedēļa Žīguru pamatskolā

Tāpat kā mūsu valstī, arī mūsu skolā Patriotisma nedēļa novembrī norisinājās īpašā gaisotnē – ar netipisku mieru, sirds siltumu, draudzīgumu. Pirmsskolas skolotājas, kā vienmēr, pārsteidza ar savu izdomu telpu un logu dekorēšanā, skolā bērni kopā ar skolotājām Viktoriju un Andru rotāja klašu telpas un gaiteņus.

Tā kā šogad nenotika Lāčplēša dienas nakts orientēšanās sacensības, tad pie skolas no svecēm tika veidota Latvijas kontūra, ko skolotājs Igors kopā ar saviem palīgiem – Elīzu un Lindu Pužulēm, 11.novembra vakarā izgaismoja. Arī pirmsskolas teritorijā bērni kopā ar audzinātājām veidoja Latvijas kontūru un skaistus svečturīšus, ko aizdedza kopā ar vecākiem.

Žīguru pamatskolas pirmsskolas vecākās grupas “Rūķīši” skolotāja Elita stāsta: “Sagaidot Latvijas 102.dzimšanas dienu Rūķīšu grupas bērni čakli darbojās – gatavoja dažādus dekorus, rotāja grupas telpas.

“La , la, la, la, la, lā,

Labi dzīvot Latvijā…” Ar šādu dzejolīti sākās rīta cēliens 17.novembrī Rūķīšu grupā. Katrs grupiņas bērns izteica vēlējumu Latvijai dzimšanas dienā. Iededzām lukturīšus, piespraudām lentītes un saklājām svētku galdu. Uz galda likām rupjmaizi ar medu, liepziedu tēju un pašgatavotās biezpiena-cepumu mājiņas. Kopā ar mūzikas skolotāju Initu dziedājām, dejojām un spēlējām dažādus mūzikas instrumentus, kā arī runājām dzeju. Katrs uz mājām aiznesa gabaliņu no tortes.”

Kā atzīst arī jaunākās grupiņas “Lācēni” skolotāja Ruta: “Arī mazo Lācēnu grupai novembris iesākās ar Latvijas izzināšanu. Bērni cītīgi strādāja un gatavoja Latvijai muzikālu apsveikumu. Šogad Lācēniem šie svētki bija daudz savādāki, nekā parasti, tos mēs svinējām savā grupiņā, kur skaitījām dzejolīšus Latvijai, dziedājām dziesmas, gājām rotaļās un pats galvenais – mums bija iespēja iejusties pavāru lomās un pagatavot gardās cepumu mājiņas.”

Savukārt skolā visas dienas garumā skanēja Latvijas dzimšanas dienai veltītas dziesmas, ko kopā ar skolotāju Initu dziedāja gan paši bērni, gan tika atskaņotas audio Latvijā zināmas un iemīļotas melodijas. Bērni mācību stundu laikā izzināja Latvijas vēsturi, risināja rēbusus, skatījās video un atklāja sev nezināmas vai piemirstas lietas.

Svētki noslēdzās ar skaisti klātu pusdienu galdu, par ko īpaši bija parūpējušās skolas ēdnīcas meitenes Dzintra un Gaļina kopā ar lietvedi Veru un ēku un teritorijas apsaimniekošanas pārzini Svetlanu.

Žīguru pamatskolas kolektīvs

Citas ziņas no šīs kategorijas

Viļakas novada domes ārkārtas sēde

Viļakas novada domes ārkārtas sēde tiek sasaukta 10.05.2021. plkst.21.00. Sēde notiek attālināti. Darba kārtība: ...

Dronu pilotu mācības GreenPalette projektā

Šķilbēnu pagasts var lepoties ar diviem jauniem bezpilota gaisa kuģa (turpmāk- droni) pilotiem, kas ...

Autobusu kustību grafiks Vēlēšanu dienā, sestdien, 5.jūnijā

Vēlēšanu dienā, sestdien, 5.jūnijā kursēs autobusi pa Medņevas, Susāju un Šķilbēnu pagasta teritoriju uz ...