Aicinām pareizi šķirot atkritumus

Aicinām iedzīvotājus, iestādes un uzņēmējus šķirot atkritumus pareizi un taupīt resursus!

Diemžēl Viļakas novadā daudzi iedzīvotāji savus atkritumus šķiro nepareizi un šķirošanas konteineros saliek daudzus atkritumus, ko tur nedrīkst likt. Kā rezultātā, atkritumu apsaimniekotājs, par it kā šķirotajiem atkritumiem, pašvaldībai piestāda rēķinu kā par sadzīves atkritumiem. No nākošā gada sadzīves atkritumu cena pieaugs, jo mainīsies tarifs par nešķirotu sadzīves atkritumu noglabāšanu poligonā.

Par sadzīves atkritumu radītāja vai valdītāja nepiedalīšanos pašvaldības organizētajā sadzīves atkritumu apsaimniekošanā – piemēro BRĪDINĀJUMU vai uzliek NAUDAS SODU fiziskajām personām no 50 līdz 750 eur, bet juridiskajām personām – no 250 līdz 1500 eur.

Aicinām pievērst uzmanību informatīvajiem attēliem, kas atrodas uz šķirošanas konteineriem – ko DRĪKST un ko NEDRĪKST mest šķirošanas konteineros!

  • Zilajos konteineros, kas paredzēts papīram, polimēriem un metālam, DRĪKST likt kartonus, žurnālus, grāmatas, dzērienu pakas, nečaukstošu polietilēna plēvi, tīrus nečaukstošos maisiņus (LDPE), PET pudeles un metāla dzērienu bundžas. NEDRĪKST likt vienreizlietojamos traukus, ēdienu iepakojumu traukus, tualetes papīru, salvetes, čipsu pakas, saldējuma papīrus, konfekšu papīrus, folija izstrādājumus, jogurta trauciņus un eļļas pudeles, ko cilvēki bieži vien saliek un tas ir nepareizi.
  • Metāla konteineri paredzēti stiklam – DRĪKST likt stikla pudeles un tīras burkas. NEDRĪKST likt māla pudeles, traukus, spoguļus un logu stiklu.

Atceries, ka visus atkritumus pagaidām nav iespējas pārstrādāt, bet tikai konkrētus atkritumu veidus!

Šķiroto atkritumu EKO punkti Viļakas novadā pieejami šādās adresēs:

 

 

Pagasts

Adrese

1

Vecumu pagasts

Ābeļziedi, Borisova, Vecumu pag.

2

Šķilbēnu pagasts

Akas laukums, Upītes, Šķilbēnu pag.

Lauk.pie DUS, Šķilbēni, Šķilbēnu pag.

Skolas 1a, Rekova, Šķilbēnu pag.

3

Žīguru pagasts

Kultūras 3a, Žīguru pag.

Viļakas 25b, Žīguru pag.

4

Kupravas pagasts

Rūpnīcas 3b, Kupravas pag.

5

Medņevas pagasts

Semenova, Tautas iela “Pienenes”, Medņevas pag.

6

Viļakas pilsēta

Sporta 4a, Viļaka

Tautas 28, Viļaka

Eržepoles 64, Viļaka

Šķiroto atkritumu uzkrāšanas vieta – Jāņu iela 15.

 

Pēc tam šķirotie materiāli no konteineriem, tiek nogādāti speciālā šķirošanas vietā, uz šķirošanas līnijām un tie tiek pāršķiroti.

Atkritumu šķirošana ir veids, kā iedzīvotāji var palīdzēt taupīt ražošanas resursus un enerģiju, jo šie materiāli pēc tam tiek pārstrādāti. Sašķirojot atkritumus ir iespēja samazināt atkritumu izvešanas biežumu un tādejādi samazināt mājsaimniecības izdevumus. Domāsim par bērniem, mazbērniem un nākamajām paaudzēm, lai arī viņiem būtu tīra un sakopta vide!

Būsim atbildīgi par apkārtējo vidi un šķirosim atkritumus pareizi! Padomā pirms met!

Viļakas novada domes Tehniskā nodaļa

Foto: Kristīne Rundzāne

Citas ziņas no šīs kategorijas

„Laivotprieks” jaunajā tūrisma sezonā piedāvās ekskluzīvu pakalpojumu- caurspīdīgu kajaku nomu

Arvils Zelčs īstenojis Viļakas novada pašvaldības topošo, jauno un tūrisma uzņēmēju projektu konkursa atbalstīto ...

Novērtējot labākos Latvijas Pasta darbiniekus, klienti iesūtījuši vairāk nekā 11 000 anketu

Latvijas Pasta organizētajā konkursā Mans Pastnieks 2019 katrā Latvijas reģionā noskaidroti uzticamākie, izpalīdzīgākie un ...

Aicina Latgales jauniešus piedalīties izglītojoši radošā pasākumu ciklā “Ar Eiropys tvierīņi Latgolā”

Lai veicinātu jauniešu radošo domāšanu, ideju ģenerēšanas spēju, pilnveidotu prezentācijas un komunikācijas prasmes, kritisko ...