Viļakas PII darbinieku kolektīva ekskursija “Lietpratība manā dzīvē”

Lietpratība jeb kompetence ir indivīda spēja kompleksi lietot zināšanas, prasmes un paust attieksmes, risinot problēmas mainīgās reālās dzīves situācijās.Tā balstās uz labām zināšanām un profesionālo pieredzi, kā arī izpratni noteiktā jomā.

Mūsu kolektīva darbinieki ir lietpratēji katrs savā nozarē, taču iegūt pieredzi, zināšanas un izpratni vēl citās dzīves jomās palīdz interese un aktivitātes ārpus sava darba lauka. Viens no veidiem gūt dažādus pieredzes mirkļus ir ekskursijas.  Tādēļ 10.oktobra sestdienā tiek organizēts brauciens, lai iepazītos  ar sava un kaimiņu novada interesantākajiem objektiem, kuru tapšanā ir pielikuši darba rokas un izdomu  lietpratēji – sava aroda meistari.

Ekskursiju aizraujošāku padarīja kolēģu sveicieni jubilejā mūsu ilggadējai pirmsskolas skolotājai Tatjanai Aleksejevai, vēlot labu veselību un dzīves sparu.

Pirmais apskates objekts bija netālu – mūsu pašu novada Šķilbēnu pagasta “Kotiņos”. Ar “Kotiņu” produkciju vairāk vai mazāk esam pazīstami visi. Katrs kaut ko no tās ir pircis veikalā savas ģimenes pārtikai, taču ražotni un veidu, kā tā ir tapusi, redzējis bija retais. Iepazināmies ar jauku ražotnes darbinieci Natāliju, kura, veltot savas dzīves 10 gadus lauksaimniecības ražotnē, ir kļuvusi par šīs nozares lietpratēju.

Tālākais ceļš mūs veda uz Kārsavas novada Malnavas pagastu. Ciemojāmies maiznīcā “Dzīles”, kur baudījām garšīgas pusdienas un stāstu par to tapšanu, kā arī turpmākajiem šīs mājas saimnieces plāniem veidot “Mājas restorānu”, kurā būs baudāmi mājas ēdieni.

Viena no pieturvietām, kura sniedza acīm patīkamu rudens krāšņās dabas ainavu baudīšanu bija Malnavas muižas parks.

Noslēgumā ceļš veda uz Kārsavas novada otriem Mežvidiem jeb ciemu “Mežvidu muiža”. Saimniecībā “Kalniņi” ir izveidots Bišu namiņš, kurš ver durvis ikvienam interesentam, kuram tīkams medus un visi bišu izstrādājumi. Bites ir vislielākās lietpratējas starp kukaiņiem, no kuru ražojumiem labumu gūst arī cilvēks. Mēs guvām iemaņas vaska sveču liešanā, mazliet relaksējāmies Bišu namiņā klausoties saimnieces Vairas Šicānes stāstījumā, garšojām pašceptu maizīti ar medu un degustējām medus dzērienu.

Vai ekskursijas laikā esam kļuvušas lietpratējas šajās nozarēs, diez vai, taču pieredzes un jaunu sajūtu gūšana bagātina mūsu iekšējo pasauli, paplašina redzesloku un varbūt noderēs kā iesākums sava vaļasprieka rašanai vai realizēšanai.

Viļakas PII skolotāja Guna Rižanova
Foto no kolēģu privātās kolekcijas

Citas ziņas no šīs kategorijas

Izstādes “Dzelzceļš un tā nozīme Viļakas apkārtnē” atklāšana Viļakas muzejā

10.maijā plkst.13.00 Viļakas muzejā izstādes “Dzelzceļš un tā nozīme Viļakas apkārtnē” atklāšana. Izstādē skatāmi ...

Sociālās un veselības aprūpes jautājumu komitejas sēde

Sociālās un veselības aprūpes jautājumu komitejas priekšsēdētāja Ruta Cibule sasauc Sociālās un veselības aprūpes ...

Vakarēšanas gaidās Viļakas Valsts ģimnāzijā

Katru gadu Ziemassvētkus gaidām ar brīnuma atnākšanu. Šogad daba ar laikapstākļiem mūs nelutina, bet ...