Rekavas vidusskolā koncertlekcija “Iepazīsti ģitāru”

8.oktobrī Rekavas vidusskolā projekta “Skolas soma” ietvaros 1.-12.klasēm savas izglītojošās koncertlekcijas sniedza profesionāls ģitārists Jānis Bērziņš. Viņš demonstrēja, kā jāspēlē dažādu žanru skaņdarbi un deva padomus , kā būtu jāsāk spēlēt. Rādija arī trikus un modernu aparatūru, ar kuras palīdzību var viens cilvēks spēlēt kā orķestris, kā spēlēt vienlaicīgi vairākas ģitāras .

Pats viņš ģitārspēli sācis apgūt jau astoņu gadu vecumā. Pirmos akordus iemācījusi vecākā māsa. Vēlāk mācījies dažādās skolās Latvijā un ārzemēs.

Aicinājumu spēlēt viņš saņēma tad, kad aktuāla bija rokmūzika. Ikdienā viņš daudzas stundas trenējas, apgūstot dažādas jaunas dziesmas, jo regulāri koncertē ar Latvijas slavenībām, piemēram, Donu, Lauri Reiniku, Intaru Busuli un citiem.

Pēc viņa domām, grūtākais spēlējot ģitāru ir atrast laiku treniņiem katru dienu vairākas stundas un iemācīties koncentrēties. Vēl viņš uzsvēra, ka ļoti liela nozīme ir klausīšanās prasmēm. Viņš  demonstrēja,    kāds ir rezultāts, ja klausās skolotājos vai partneros, un kāds ir tad, kad neklausās.

Jānis atzīst, ka vislabākā sajūta ir tad, kad tu sēdi savā istabā  viens pats, spēlē un tev sanāk.

Mākslinieks atbildēja uz daudziem jautājumiem, ko īpaši daudz uzdeva 1.-7.kl. grupas lekcijā. Lielākie skolēni bija kūtri uz jautājumu uzdošanu. Aicināja uz skatuves arī skolēnus un rādīja, kā pareizi sākt spēlēt.

Pēc lekcijām varēja individuāli pieiet un uzdot jautājumus, parādīt, kā pats spēlē un saņemt konsultāciju.

Teksts: Ērika Kalacka.11.kl.
Foto:A.Koniševa

Citas ziņas no šīs kategorijas

Pirmā projekta vadības komitejas un menedžmenta grupas tikšanās Pitalovā

Šī publikācija ir sagatavota ar programmas 2014.-2020.gadam finansiālu atbalstu. Par tās saturu pilnībā atbild  ...

Tiešsaistes pasākums 15. aprīlī uzņēmumiem, īpaši mazajiem un vidējiem

Elektronikas un datorzinātņu institūts organizē tiešsaistes pasākumu 15. aprīlī uzņēmumiem, īpaši mazajiem un vidējiem, ...