Lapsu tūre arī Viļakas novadā!

Biedrība “Dzīvnieku brīvība” aicināja, 2 nedēļas – no 5. oktobra līdz 19.oktobrim, piedalīties Latvijā vēl nebijušā akcijā “Lapsu tūre”, kas ir daļa no kampaņas, kuras mērķis ir pievērst sabiedrības un lēmējvaru uzmanību nevajadzīgajām dzīvnieku ciešanām zvēraudzētavās un cīnīties par kažokzvēru audzēšanas aizliegumu Latvijā.

Ceļojošās četras lapsas Rūdis, Miķelis, Rude un Zuze  uzsāka akciju pie četriem sabiedrībā zināmiem cilvēkiem (pirmajiem “lapsu sargiem”), kuri ar viņām iepazīstināja savus sekotājus un iesāka akcijas dalībnieku ķēdi. Uz Latgali atceļoja lapsiņa Zuze, kas savus piedzīvojumus uzsāka Balvos, lai jau vakarā atceļotu uz Viļakas  novadu, kur par lapsiņas sargu pieteicās tūrisma speciāliste Inese Matisāne.  

Piedzīvojumos doties uzsākām no Upītes, kur Zuze sadraudzējās ar sarga ģimeni un mājas mīluli Reno, ar kuru kopā jautri varēja izluncināt asti. Visi kopā nobildējāmies pie „1836” stabiņa Upītē un devāmies uz Rekavas vidusskolu, kur savukārt iepazināmies ar 9. klases skolēniem. Pēc tam atklājām dabas varenību un dažādību Stiglovas dabas takā un tālāk devāmies uz Viļakas Valsts ģimnāziju, kur mūs sagaidīja 9. un 12. klases audzēkņi ar direktori. Apciemojām arī Viļakas jauniešu iniciatīvu centru, kā arī iegriezāmies Viļakas novada bibliotēkā.  Zuze nekādi nevarēja palaist garām rudens izbaudīšanu atpūtā uz Viļakas ezera salas, kā arī priecājās par iespēja kopā ar prāvestu Guntaru Skuteli uzkāpt Viļakas katoļu baznīcas tornī, no kura paveras burvīgs skats uz plašajiem laukiem, mežiem un pļavām. Pēc kopā pavadītas dienas lapsiņa Zuze tika nogādāta pie nākamā lapsu sarga Kārsavā. Lapsēnu piedzīvojumiem var sekot līdzi arī Instagram kontā @lapsuture.

Akcijas pamatā ir stāsts par 5 lapsām, kuras izsprūk no zvēraudzētavu nagiem un apceļo Latviju, satiekot cilvēkus(“lapsu sargus”), kas viņām palīdz doties tālāk un izplatīt vēsti par dzīvnieku tiesībām uz dzīvību un savu kažoku. Četras no lapsām apceļo Latvijas reģionus, taču piektā tiekas ar Rīgas iedzīvotājiem. Īstas lapsas protams netiek  izmantotas akcijā – ceļojumā dodas mīkstās rotaļlietas, kuras simbolizē tūkstošiem zvēraudzētavu būros iesprostoto dzīvnieku. Akcijas dalībnieki – “lapsu sargi” – nodod cits citam ceļojošās lapsas organizatoru nospraustā un ar viņiem saskaņotā maršrutā. Katram brīvprātīgajam ar lapsu jāpavada viena diena, iemūžinot piedzīvojumus, bet vakarā jānodod lapsiņu nākamajam dalībniekam. Tūres noslēgumā visi lapsēni atgriezīsies Rīgā, kur tie publiski svinēs Lapsu tūres finišu.

Paldies visiem, kas atbalstīja akciju Viļakas novadā, jo kopā apvienojoties un darot ir iespēja paveikt lielas lietas!

Teksts un foto: tūrisma speciāliste Inese Matisāne

 

 

 

Citas ziņas no šīs kategorijas

Latvijas austrumu pierobežā notiks mācību “Namejs 2023” aktīvā fāze

Balvu novada iedzīvotāji!  No 17. septembra līdz 2. oktobrim notiks mācības “Namejs”, kas nozīmē ...

Tūrisma izstādēs aicina “pazust Latgalē”

Janvāra beigas un februāra sākums tūrisma nozarē strādājošajiem vienmēr bijis aktīvs, jo sākās Tūrisma ...