Upītes Uobeļduorzs noslēdzas ar negaidītu “uguņošanu”

Jau 19.gadu Upīte, Ziemeļlatgales, Latgale, Latvija un pasaule nav iedomājama bez tradicionālā dzejas dienu festivāla “Upītes Uobeļduorzs”, kas ar lepnumu nes vecākā latgaliešu festivāl godu. Šogad festivāls notika 19.septembrī. Pirmo reizi festivāls izgāja no tautas nama sienām un pārcēlās uz Upītes sporta laukumu – speciāli uzbūvētā salmu ruļļu brīvdabas estrādē.

Šajā gadā apmeklētājiem uzstājās septiņi dzejnieki un septiņas muzikālās apvienības. Apmeklētāju pūļiem un gavilēm iekļautie mākslinieki nenobijās no mazliet drēgnā laika – sirsnīgi visus iepriecināja un sasildīja ar skaistiem dzejoļiem un dziesmām Latgaliešu valodā.

Šogad pasākumu vadīja TV personība Kozmens, jeb Mārtiņš Kozlovskis, kas savas bērnības vasaras pavadījis tepat Šķilbēnu pagasta Bākarovā. Kozmenam lieliski sanāca publiku izsmīdināt ar dažādiem dzīves stāstiem un jocīgiem atgadījumiem.

Šogad īpaši skaists noskaņojums tika radīts ar salmu ruļļiem, lielisku gaismu šovu no SIA “Civix” un skaņas kvalitāti no Alda Prancāna. Mākslinieki viens par otru vairāk un vairāk ierāva latgaliskajā mājīguma atmosfērā līdz tam brīdim…, kad notika nelaime, apstākļu sakritība vai ļaunprātība. Pēkšņi visus pārsteidza “uguņošana”.

Liels paldies par apmeklētāju sapratni, par saprātīgo un izpalīdzīgo, un ātro rīcību uguns liesmu savaldīšana, aparatūras, skatuves un visu vērtīgo mantu glābšanā. Paldies Dievam un liktenim, ka neviens necieta.

Paldies visiem māksliniekiem, dzejniekiem un mūziķiem. Paldies par finansiālu atbalstu VKKF, LR Kultūras ministrijai, Latvijas nacionālajam kultūras centram un Viļakas novada domei.

Tiksimies jau 2021.gada 18.septembrī, kad svinēsim festivāla 20 gadu jubileju.

#UpītieDzeiveJauka

Nemateriālās kultūras mantojuma centra “Upīte” direktors Andris Slišāns

Citas ziņas no šīs kategorijas

Informācija par projektu Nr. 8.1.2.0/18/I/001

2019.gada augustā un septembrī sekmīgi noslēdzās projektā Nr. 8.1.2.0/18/I/001 “Modernizēt mācību vidi Viļakas Valsts ...

Divdesmit septiņi Viļakas novada bērni izšūpoti Bērnības svētku šūpolēs…

25.jūlija rīts atnāca ar siltām lietus lāsēm, saulīte bija noslēpusies aiz mākoņa maliņas, bet ...

Viļakas novada domes ārkārtas sēde 

Viļakas novada domes ārkārtas sēde  tiek sasaukta 12.03.2020. plkst.15.00 Viļakas novada domē, Abrenes ielā ...