Skolēni vēlas kļūt par uzņēmējiem!

Viļakas Valsts ģimnāzijā jau otru gadu īsteno Junior Achievement Latvia skolēnu mācību uzņēmumu programmu, kurā jauniešiem ir iespēja apgūt uzņēmējdarbības prasmes, reāli veidot savu mācību uzņēmumu, kā arī piedalīties tirdziņos, kur iespējams gūt ne tikai pieredzi pārdošanā, bet nopelnīt sev kabatas naudu.

Šī gada 22.septembrī skolnieces un topošās uzņēmējas Sendija Zaremba, Dinija Šimanovska, Sabīne Maksimova un Santa Aleksāne, kā arī skolotāja Madara Jeromāne un Santa Šmite devās uz Madonu, lai piedalītos minētās programmas seminārā „Jauno uzņēmēju skola 2020”.

Semināra mērķis bija sekmēt inovatīvas uzņēmējdarbības attīstību Latvijā, kam piemīt izaugsmes potenciāls, tāpēc skolēniem tika sniegta informācija un praktiska pieredze par inovatīvas uzņēmējdarbības uzsākšanas iespējām, darbojoties JA Latvia programmās. Skolotāji tika informēti par to, kā ietekmēt un motivēt jauniešu karjeras izvēli, pievēršot uzmanību skolēnu mācību uzņēmumiem kā uzņēmējspēju attīstošam procesam un veiksmes atslēgai uzņēmējdarbībā.

Iesākumā JA Latvia valdes priekšsēdētāja Jāņa Krievāna vadībā devāmies pa dažādo programmu labirintiem, kas vērsti uz skolēnu pašizaugsmes veicināšanu, līderību un uzņēmējspēju attīstību, kam sekoja reāli jauniešu pieredzes stāsti, kas iedvesmoja mūsu skolēnus izmēģināt jaunas iespējas, piemēram, piedalīties konkursā „Biznesa pasaku konkurss” un „ Biznesa skices”, kur iespējams laimēt līdz 3000 eiro sava uzņēmuma veidošanai.

Noslēgumā skolēni piedalījās radošajā darbnīcā „Lean biznesa kanvas”, ko vadīja Radošā biznesa inkubatora vadītāja un RISEBA Programmu direktore  Zane Raščevska.

Informāciju sagatavoja Viļakas Valsts ģimnāzijas Skolēnu mācību uzņēmumu programmas vadītāja un koordinatore Madara Jeromāne

Foto no pasākuma arhīva

Citas ziņas no šīs kategorijas

Viļakas novada domes kārtējā sēde

Viļakas novada domes kārtējā sēde  tiek sasaukta 28.01.2020.  plkst.16.00 Viļakas novada domē, Abrenes ielā ...

Izlaidums Medņevas pirmsskolas izglītības iestādē “Pasaciņa”

Ļauj krāsu rotaļām vēl sirdī ziedēt,Kaut dzīves vēji jaunas dzirkstis sēj.Liec sajust sev, ka ...

Izglītojošais koncerts – mūzikas stunda “Atklāj ģitāru” Viļakas pamatskolā

Tumšākajā gada laikā mūsu sirdis ar profesionālo priekšnesumu un saturīgo stāstījumu iepriecināja ģitārists Jānis ...