Asteru, ābolu un kartupeļu svētki Medņevā

Nemanot, silti un skaisti ir pienācis septembris. Ar skaistiem āboliem, asterēm un gladiolām, ar bagātīgu ražu. Jā, arī lapas sāk sārtoties septembrī. Tās ir tik skaistas. Krāsu prieks šajā laikā nevienam neļauj palikt vienaldzīgam. Pabraucot pa mūsu Medņevas pagastu, paejot pa centru, liekas nekur nav tik skaisti kā pie mums.

  Medņevas etnogrāfiskais ansamblis pasākumā (vad. Skaidrīte Šaicāne) dziedāja dziesmas “Skeista muna broļa sāta” un “Trīs mosiņas ūgos goja”.

   Šis ir viens no bagātākajiem mēnešiem gadā- ražas novākšanas laiks augļu un sakņu dārzos! Ir ražas- graudu novākšanas laiks zemniekiem, pilni arodi ar maizīti. Pilni pagrabi ar kartupeļiem un citiem dārzeņiem, kur nu vēl gurķi un tomāti. Tos šogad papilnam un tik kārdinoši skatās uz mums, kad ieej un atver pagraba durvis. Arī ievārījuma burciņas lūdzas, lai paņem tās. Tāds ir rudens!

 Viduču pamatskolas skolēni dziedāja dziesmu par Kartupeļiem, sieviešu vokālais ansamblis “Melodija” (vad.Inita Raginska) dziedāja  rudenīgās melodijas.

 Viļakas Kultūras nama Folkloras kopa “Atdzele” (vadītāja Anna Annuškāne) dziedāja dziesmas par maizīti, par miltu malšanu.

Priecē krāšņie rudens ziedi katrā sētā- gladiolas, dālijas, asters un citi. Sakritušie āboli zaļajā zālītē tik skaisti, ka tos nemaz nav iespējams apēst, ko nu? Jāspiež sulas ziemai, jāvāc kastēs, lai nav jāpērk veikalos.

Kartupeļu pankūku mīklu sagatavoja Skaidrīte un cepa Antons Šaicāns, lai cienātu visus klātesošos. Lielajā katlā sautējās dārzeņu sautējums, kuru pieskatīja Ligita Brokāne, Minējām mīklas, dalījāmies ar receptēm, Sirsnīgā un silti saulainajā gaisotnē aizvadījām skaistos rudens svētkus. Asteres šogad no dārziem var vezumos vest, kā lai nerīko svētkus šīm burvīgajām krāsainajām puķēm, arī līdzi visiem bija paņemti ziedi un āboli. Paldies visiem!

                                             Medņevas Tautas nama vadītāja Skaidrīte Šaicāne

 

 

Citas ziņas no šīs kategorijas

Sociālā dienesta darbinieki tiekas ar novada iedzīvotājiem un Viļakas novada domes vadību

Viļakas novada Sociālā dienesta (turpmāk – Dienests) sociālie darbinieki februāra mēnesī organizēja izbraukuma sanāksmes ...

Jaunības svētki Viļakas novadā

Katrs jaunietis dzīvo ar domu: “Man ir vienalga, kas noticis līdz šim. Es tagad ...

Ārkārtas domes sēde

Balvu novada Domes priekšsēdētājs Sergejs Maksimovs sasauc ārkārtas domes sēdi 2022.gada 10.februārī (ceturtdien), plkst.14.00 Sēde ...