IERIPO VIĻAKĀ

Visi saziņas līdzekļi vēstīja par to, ka 1.augustā ir jāripo uz Viļaku. Vienalga, vai tas ir velosipēds, skrejritenis, trīsritenis, vai arī mašīna.

Tikšanās vieta bija pie Viļakas novada domes. Rīta agrumā ieradās žurka Aurēlija, kurmis Aldonis un pilsētas Ezis, lai kopīgi parakstītu „Pieņemšanas – nodošanas” aktu ceļam Gulbene–Balvi–Viļaka–Krievijas robeža (Vientuļi) (P35) posmā no Keišiem līdz Kiras upei (59,60.-63,04. km) un nodotu to tautas lietošanā. Ar aktu parakstīšanu nemaz tik raiti neveicās, jo žurkai un kurmim bija radušies arī daži neatbildēti jautājumi, uz ko Ezis mēģināja rasts atbildes. Aktu nevarēja arī parakstīt, kamēr nebija pārbaudīts ceļa virskārtas līdzenums – tāpēc visi klātesošie pasākuma dalībnieki devās ripojošā izbraucienā pa ielu, lai pārliecinātos par seguma kvalitāti.

Atgriežoties pasākuma sākumpunktā, Pieņemšanas – nodošanas akts tika parakstīts un ceļš tika nodots tautas lietošanā. Bet Ezis solīja, ka lentu griezīsim, kad Viļakā ieradīsies Satiksmes ministrs.

Dienas gaitā bija iespēja piedalīties Orientēšanās sacensības, ko organizēja Viļakas novada muzejs. Pludmalē bija iespēja baudīt novada uzņēmēju piedāvātās izklaides – braucienus ar katamarānu un supiem, izmēģināt tandēma velosipēdu, doties aizraujošā braucienā pa pilsētu ar skrejriteņiem, vai vizināties ponija mugurā un izbraukt ar karieti.

Vēlā pēcpusdienā visi ceļi veda uz Viļakas Romas katoļu baznīcu, kur ērģeļmūzikas koncertu piedāvāja baudīt Ilona Birģele (ērģeles) un Ilze Grēvele – Skaraine (soprāns).

Visas dienas aktivitātes noslēdzās Viļakas brīvdabas estrādē. Grupas „TAUTUMEITAS” koncertā varēja dziedāt līdzi meitenēm, bet Zaļumballē kājas izkustinājāt kopā ar Upītes jauniešu kapelu, folkloras kopu „Rekavas dzintars”, kapelu „Atzele” un Briežuciema dāmām „AMMA”.

Visi pasākumi notika ievērojot Valstī pieņemtos epidemioloģiskos drošības pasākumus.

Foto: Mareks Šubenieks, Andris Zelčs

Svētki "Ieripo Viļakā". Koncerts “Par katru stundu Dievam pateicos”.Etno mūzikas grupas “Tautumeitas”.

Posted by Ziemeļlatgales atspulgs on Sestdiena, 2020. gada 1. augusts

Citas ziņas no šīs kategorijas

Viļakas novada domes kārtējā sēde

Viļakas novada domes kārtējā sēde  tiek sasaukta 26.03.2020.  plkst.14.00 Viļakas novada domē, Abrenes ielā ...

Vēsturiskā orientēšanās Viļakas pilsētā

            1.augustā visi interesenti varēja piedalīties vēsturiskā orientēšanās pa pilsētu. Viļakas pilsētas vēsture ir ...

27. un 28. augustā Balvu novadā norisināsies “Mājas kafejnīcu dienas”

Aicinām uz breineigu garšu un sajūtu piedzīvojumu Ziemeļlatgalē –  “Mājas kafejnīcu dienām 2022” Balvu ...