Vēsturiskā orientēšanās Viļakas pilsētā

            1.augustā visi interesenti varēja piedalīties vēsturiskā orientēšanās pa pilsētu. Viļakas pilsētas vēsture ir ļoti bagāta un daudzveidīga. Gandrīz katrai mājai pilsēta ir sava vēsture, kas laika gaitā mainījusies. Daudz kas ir saglabājies no vecās apbūves, daudz ir gājis zudumā un daudz ir pārveidots. Orientēšanās piedalījās pavisam neliela cilvēku grupiņa. Pasākuma laikā dalībniekiem bija jāizpilda trīs uzdevumi par kuriem viņi saņēma punktus.

            Viens no pirmajiem uzdevumiem bija iepazīt Viļakas vēstures seno ceļvedi, meklējot atbilstību mūsdienu ēkām, tādējādi apskatot un iepazīstot Viļakas pilsētas 20 senās fotogrāfijas. Dažas no fotogrāfijām apmeklētāji redzēja pirmo reizi. Nākamais uzdevums bija pēc apraksta atrast 6 Viļakas pilsētas vēsturiskos objektus un tajos pildīt erudīcijas uzdevumus. Pasākuma dalībnieki apmeklēja jauno grāfienes tiltiņu, Viļakas novada muzeju, Viļakas ezera pludmali, Viļakas novada jauniešu iniciatīvu centru, ka arī bija uzdevumi pie Viļakas Valsts ģimnāzijas un Viļakas pareizticīgo baznīcu. Katrā no objektiem varēja iepazīt konkrēta apvidus vēsturi. Aizpildot erudīcijas lapas dalībnieki uzzināja daudz jaunas informācijas par Viļakas pilsētas vēsturi. Vienā no objektiem- Viļakas JIC dalībniekus sagaidīja arī sportiskās aktivitātes, kuras bija sarūpējuši Viļakas JIC jaunieši.

            Vidēji orientēšanā dalībnieki pavadīja 2 stundas. Katrā no objektiem visus interesentus sagaidīja kāds jaunietis. Jāsaka, ka šādā veidā vēstures iepazīšana ir ļoti interesanta un mūsdienās diezgan aktuāla.

            Paldies visiem jauniešiem, kas  bija atbildīgi par objektu uzdevumiem, kā arī paldies Viļakas novada  jauniešu iniciatīvu centram par atbalstu un sportisko aktivitāšu organizēšanu.

            Teksts: Viļakas novada muzeja vadītāja R.Gruševa, foto Viļakas novada tūrisma speciāliste I.Matisāne un

Viļakas novada JIC vadītāja M.Jeromāne.

Citas ziņas no šīs kategorijas

Kultūras iestādes atsāks darbību, ievērojot sanitāro protokolu prasības

Valsts, pašvaldību, NVO un privāto kultūras iestāžu darbību pēc 12.maija reglamentē īpašs prasību kopums jeb ...

Veselības veicināšanas projekta aktualitātes 2020.gadā

Viļakas novada dome līdz 2020.gada 16.jūlijam turpina īstenot projekta Nr.9.2.4.2/16/I/073 „Veselības veicināšanas un slimību ...

NVA aicina darba devējus līdz 7. maijam pieteikties vajadzīgo darbinieku apmācībai

Covid-19 infekcijas izplatības riska novēršanai, aicinām sadarbības partnerus un klientus ievērot piesardzības pasākumus! Nodarbinātības ...