Krāsainās Latvijas un Latgales ainavas gleznās

4.starptautiskā glezniecības plenēra “Valdis Bušs 2020” dalībnieki 17.jūlijā piedalījās kolēģa, mākslinieka Aivja Pīzeļa personālizstādes noslēgumā Viļakas kultūras un radošo industriju centrā.  No 2020.gada 25.maija līdz 17.jūlijam ikvienam interesantam bija iespējams apskatīt mākslinieka Aivja Pīzeļa gleznotās gleznas Viļakā, izstāžu zālē, Klostera ielā 1.

Mākslinieks Aivis Pīzelis glezno ātri, plašiem otas atvēzieniem, detaļām izmantojot mazās otas. Visvairāk patīk gleznot ainavu, pārsvarā strādā ar akrila krāsām. “Biju ļoti priecīgs, kad Viļakas novada muzejs uzaicināja izveidot personālizstādi Viļakā. Ilgi domāju kādas gleznas, lai sūtu uz Viļaku. Izmeklēju vislabākos savus šī brīža darbā. Rīgā savā studijas dzīvoklī gleznas grupēju, vislabākās, labas un ne tik veiksmīgas. Uz Viļaku nosūtīju tās visveiksmīgākās. Esmu no Latgales, dzimtā ir Preiļu puse, un tāpēc esmu ļoti priecīgs, ka izstāde ir Latgalē un ceru, ka sadarbība ar Viļaku turpināsies arī nākotnē. Iedvesmojos no dabas, no Latgales un Latvijas dabas. Labprāt piedalos plenēros Latvijā. Tā kā šobrīd dzīvoju Rīgā, tad esmu sācis gleznot arī Rīgu,” par saviem darbiem pastāstīja Aivis Pīzelis.

Viļakas novada muzeja vadītāja Rita Gruševa atklāja, ka ir priecīga, jo cilvēkiem ļoti patīk Aivja gleznotās gleznas un vairāki cilvēki ir interesējušies, vai ir iespējams šīs gleznas iegādāties. Rita Gruševa cer, ka nākotnē Viļakā atkal būs apskatāmi jaunākie mākslinieka Aivja Pīzeļa darbi personālizstādē.

Glezniecības plenēra kuratore Elita Teilāne, pateicās Aivim par krāsainajām un dzīvespriecīgajām gleznām un vēlēja veiksmi un izaugsmi turpmākajā mākslinieka darbā.

Skaistās gleznas ir iespējams iegādāties sazinoties ar mākslinieku, kā arī Aivim Pīzelim ir iespējams veikt pasūtījumus gleznām, lai uzgleznotu kādu konkrētu motīvu vai ainavas. Vēlam radošo iedvesmu, izdošanos turpmākajā personīgajā un profesionālajā dzīvē.  

                                                                                  Teksts un foto: Vineta Zeltkalne

Citas ziņas no šīs kategorijas

Maija lūgšanas Dievam un Dievmātei

Dzidri zaļās krāsas nokrāsu piepildītais, dārza un lauka darbiem aizņemtais maija mēnesis šogad atnāca ...

Ložu šāvēji Lietuvā

No 17.- 19. janvārim Polonijā (Lietuvā) notika 24. Starptautiskās  sacensības ložu šaušanā. Mūsu  skolas ...

Atbalsts putnkopības nozarei profilaktiskajiem pasākumiem

Lauku atbalsta dienests no 2020.gada 20.aprīļa līdz 20.maijam izsludina projektu iesniegumu pieņemšanu apakšpasākumā “Atbalsts ...