Kanisterapija Viļakas novadā

Pasaulē un Latvijā arvien lielāku popularitāti iemanto kanisterapija – īpaša terapija ar apmācītiem suņiem. Viļakas novadā sākot ar 2020.gada 13.jūliju kanisterapijas pakalpojumu izmanto projekta Nr. 9.2.2.1./15/I/005 „Deinstitucionalizācias pasākumu īstenošana Latgales reģionā”  ietvaros. Šis projekts plašāk ir pazīstams, kā DI (deinstitucionalizācija), kurā tiek iesaistīti  bērni ar funkcionāliem traucējumiem.

Kanisterapiju  izmanto sociālu iemaņu, fiziska stāvokļa uzlabošanai, tāpat arī kustību traucējumu uzlabošanai. Kanisterapija ir viena no zooterapijas nozarēm, kur terapeita pienākumus veic speciāli apmācīts un sertificēts suns. Kanisterapija ir papildu rehabilitācijas veids, kas pastiprina pamata rehabilitācijas efektivitāti, tomēr to var izmantot arī kā pastāvīgu rehabilitācijas veidu. Tā var palīdzēt risināt problēmas psihiskajā, fiziskajā, intelektuālajā un sabiedriskajā jomā.

Suns darbojas kā motivators un galvenais komunikācijas objekts, visa darbība tiek vērsta uz suni. Ļoti bieži cilvēkiem trūkst vai pat nav  motivācijas, piemēram, darboties pie fizioterapeita – tas šķiet grūti, garlaicīgi, bet bērnam ir vieglāk darboties, ja sunītis darbojas līdz un novērš viņa uzmanību. Šīs terapijas laikā bērns  ar ir ar lielāku motivāciju un izdara vairāk, līdz ar to ir arī labāks rezultāts.

Kanisterapiju vada  SIA Rebus Prim (Rēzekne) veselības studijas fizioterapeits Kaspars Ločmelis un kinologs Natālija. Pirmoreiz nodarbībās piedalījās dobermanis – Nika, bet turpmāk ar bērniem darbosies arī taksis – Muha. Jau pēc  pirmās nodarbības izskanēja vecāku un bērnu atzinības vārdi profesionālim Kasparam un draudzīgajai Nikai.

Tekstu sagatavoja: Vita Prancāne

Citas ziņas no šīs kategorijas

Skolēnu forums ”Mācīties būt”

12.maijā Viļakas Valsts ģimnāzijas audzēkņi piedalījās biedrības „Skolēnu vecāku biedrība” projekta nr.3 „Būt un ...

Izglītības, kultūras un sporta jautājumu komitejas sēde

Izglītības, kultūras un sporta jautājumu komitejas priekšsēdētāja Aija Mežale sasauc ārkārtas Izglītības, kultūras un sporta ...