“Gaismas ceļš” Viļakas novadā

1836 Gaismas ceļš uzsākās 16.jūnijā plks.10 :00 Krāslavā, kad ceļā devās divas skrējēju komandas – Ziemeļaustrenis un Dienvidrietenis (strikti ievērojot valstī noteiktos ierobežojumus un prasības!), lai katrs pa savu pusi apmīļotu Latviju, nesot Gaismu un 20.jūnija pievakarē tiktos Kolkas ragā. Katra tempa turētāju komanda sastāv no 3 skrējējiem – Kapteiņa un diviem pavadošajiem skrējējiem. Katra komanda nes Gaismas lāpu, veicot ~20km distanci. Pēc šīs distances veikšanas tiek iedegts ugunskurs, un lāpa tiek nodota nākamajai tempa turētāju komandai, kas turpina ceļu. Kopumā Gaismas ceļā dodas 46 vienības pa Ziemeļu pusi un 41 pa Dienvidu pusi, iededzot 87 ugunskurus, izgaismojot Latviju.

  1. jūnijā “Gaismas ceļš” izvijās cauri arī Viļakas novadam, kur tika šķērsoti Šķilbēnu, Medņevas, Susāju un Žīguru pagasti. Viļakas novadam gaismas nesēji tuvojās no Baltinavas puses ar pirmo pieturas punktu Upītes ciemā, kur plkst. 12:22 pie 1836 stabiņa skrējējus ar muzikālu sveicienu un ugunskura iekuršanu sagaidīja un pavadīja Slišānu ģimene, tālāk ceļu turpinot līdz Šķilbaniem, kur pie Šķilbēnu muižas notika stafetes maiņa. “Riga runner” komandu līdz Šķilbaniem pavadīja arī Ligita Spridzāne. Pie Šķilbēnu muižas stafeti pārņēma komanda Marienburgas Vilki, kuri mēroja 18 km garo distanci līdz Viļakai, kur savukārt Viļakas ezera pludmalē plkst. 15:34 tika iedegts nākamais ugunskurs. Viļakā gaismas nesējus sagaidīja Viļakas kultūras nama kolektīvs ar skaistu uzrunu un kopīgām dziesmām etnogrāfiskā ansambļa “Abrenīte” pavadījumā. Viļakā stafete tika nodota “Rigas Adventure Team” komandai, kuri uzņēmās noskriet garāko, 30 km garo, posmu caur Žīguriem līdz Liepnai. Līdz Žīguriem komandu pavadīt devās arī Žīguru aktīvisti Alens Locāns, Raitis Štotaks, Ralfs Ludikovs un Ainārs Miņins, kurš mēroja garo distanci līdz pat Liepnai. Žīguros gaismas nesējus atbalstīt bija ieradušies pagasta pārvaldes pārstāvji ar vietējiem iedzīvotājiem, kas uzmundrināja skrējējus sagaidot ar plakātu “Sveicam Žīguros”, un atvēsināja ar kādu ūdens šalti. Neizpalika arī muzikāls sveiciens, ko sarūpēja Žīguru folkloras kopa “Mežābele”. Ceļā uz Liepnu, pie Viļakas un Alūksnes novada robežas, skrējējus ar nelielu enerģijas devu sagaidīja Anna Āze.

Paldies visiem, kuri bija ieradušies sagaidīt un atbalstīt “Gaismas ceļa” nesējus Viļakas novadā.

Skrējiens apkārt Latvijai “Gaismas ceļš” norisinās sadarbojoties biedrībai “1836” un Stirnubuks.lv un garo distanču skrējējam Dinam Vecānam.

Tekstu sagatavoja: Tūrisma speciāliste Inese Matisāne
Foto: I.Matisāne, A.Slišāns, V.Jeromāne

Citas ziņas no šīs kategorijas

Tumšākie gada mēneši – svētku un prieka pilni Viļakas pamatskolā

Atkal viens posms skolas dzīvē aizritējis. Ir pieminēti varoņi, nosvinēta valsts dzimšanas diena un ...

Atjaunotas margas diviem tiltiem Vecumu pagastā

Vecumu un Susāju pagasta tehniskie darbinieki atjaunoja margas pāri diviem tiltiem Vecumu pagastā. Margas ...