“Gaismas ceļš” apkārt Latvijai

Sagaidot Vasaras saulgriežus, sadarbojoties biedrībai “1836”, Stirnubuks.lv un garo distanču skrējējam Dinam Vecānam, norisināsies lāpu skrējiens apkārt Latvijai “Gaismas ceļš”. Skrējiena dalībnieki veiks distanci nesot lāpas, no kurām tiks iedegti 87 ugunskuri, izgaismojot 1836 km garo ceļu apkārt Latvijas pierobežai, radot Gaismas un Mīlestības ceļu!

1836 Gaismas ceļš uzsāksies pl.10, 16.jūnijā, 18. novembra laukumā, Krāslavā.

Ceļā dosies divas skrējēju komandas – Ziemeļaustrenis un Dienvidrietenis (strikti ievērojot valstī noteiktos ierobežojumus un prasības!), lai katrs pa savu pusi apmīļotu Latviju, nesot Gaismu un 20.jūnija novakarē tiktos Kolkas ragā. Plānots, ka katra tempa turētāju komanda sastāvēs no 3 skrējējiem – Kapteiņa un diviem pavadošajiem skrējējiem. Katra komanda nes Gaismas lāpu, veicot ~20km distanci. Pēc šīs distances veikšanas tiek iedegts ugunskurs, un lāpa tiek nodota nākamajai tempa turētāju komandai, kas turpina ceļu. Kopumā Gaismas ceļā dosies 46 vienības pa Ziemeļu pusi un 41 pa Dienvidu pusi, iededzot 87 ugunskurus, izgaismojot Latviju.

Katru Gaismas ceļa komandu sagaidīs Gaismas ceļa vēstnesis, kurš būs sagatavojis ugunskura vietu un pēc tam pieskatīs iedegtu guni, daļiņu no Gaismas paturot katrā no vietām, kamēr Gaismas lāpa turpinu ceļu apkārt Latvijai, savienojot novadus, ciemus un cilvēkus.

Gaismas ceļš vīsies cauri arī Viļakas novadam, kur tiks šķērsoti Šķilbēnu, Medņevas, Susāju un Žīguru pagasti. Viļakas novadam gaismas nesēji tuvosies no Baltinavas puses ar pieturas punktu Upītes ciemā, kur pie 1836 stabiņa plkst. 12:22 tiks iedegts ugunskurs. Pēc 15 minūtēm skrējēji turpinās ceļu līdz Šķilbaniem, kur plkst. 13:22 tiks nodota stafete, lai plkst. 13:37 turpinātu ceļu līdz Viļakai, kur savukārt Viļakas ezera pludmalē plkst. 15:34 tiks iedegts nākamais ugunkurs, lai jau plkst. 15:49 tālāk caur Žīguriem dotos uz Liepnas pusi.

Aicinām visus kuri vēlas sagaidīt un sveicināt skrējējus pievienoties pie ugunskuriem Upītes ciemā un Viļakas ezera pludmalē vai Šķilbēnu muižas stafetes maiņas vietā.

Vairāk informācijas http://1836.lv/gaismas-cels/

Gaismas ceļa vēstnesis Viļakā : Inese Matisāne, Viļakas novada tūrisma speciāliste 28686600

Citas ziņas no šīs kategorijas

„Balkanu apļi” 3. kārta un sacensības nūjošanā

8.augustā plkst. 9:30 Šķilbēnu pagasta Dabas parkā “Balkanu kalni” notiks tautas skrējiena „Balkanu apļi” ...

Ar pateicību sirdī Jaunajam gadam pretī “Namiņš”

Kad Ziemassvētki savos svaru kausos ir izsvēruši dienas un nakts garumu, domas sāk raisīties ...