1941.gada 14.jūnija deportācijas atceroties

1941.gada 14.jūnijā no Latvijas uz Sibīriju izsūtīja tūkstošiem cilvēku. No Viļakas novada tika izvesti 42 cilvēki- militārpersonas, pašvaldības un meža darbinieki, skolotāji, dzelzceļa strādnieki u.c. Neviens no novada 42 izsūtītajiem vairs nav starp dzīvajiem, taču mēs turpinām atcerēties šos notikumus un godināt šo cilvēku piemiņu.

            Viļakas novadā ir vairākas piemiņas vietas veltītas 1941.gada 14.jūnija deportācijām. No bijušajām Žīguru un Vecumu dzelzceļa stacijām tika izsūtīti vairāki cilvēki. No Vecumu stacijas deportācijas turpinājās arī 23.jūnijā, kad tika izsūtīti dzelzceļa stacijas darbinieki. Izsūtīti arī bija vienkārši cilvēki, kuri strādāja un apkopa savu zemi, tāds bija arī St.Cunska liktenis. Viņa mājas atradās Borisovā, tagad kluba ēka. Kā vienu no pēdējām piemiņas vietām atklājām izsūtīto meža darbinieku piemiņai veltīto plāksni pie Viļakas novada jauniešu centra.

            Šogad, mazliet citā formātā bija iespēja katram individuāli, ar klusuma un siltuma brīdi, pieminēt 1941.gada deportētos, noliekot piemiņas vietās ziedus vai iedegot svecīti.

                             Teksts un foto: Viļakas novada muzeja vadītāja R.Gruševa

Citas ziņas no šīs kategorijas

Skaidras naudas darījumi- PAZIŅOJUMS

No 14.04.2020 Viļakas novada domē un pagastu pārvaldēs, otrdienās no plkst. 9.00 līdz 12.00 ...

Ciemiņu diena Viļakas novadā

augusts Viļakas novadā bija ciemiņu diena, kad bija iespēja apskatīt, izzināt un iepazīt jaunos ...

Balkanu apļi

Ir sācies tautas skrējiens „Balkanu apļi”, kura ietvaros notiks 3 kārtas. Uz pirmo kārtu ...