1941.gada 14.jūnija deportācijas atceroties

1941.gada 14.jūnijā no Latvijas uz Sibīriju izsūtīja tūkstošiem cilvēku. No Viļakas novada tika izvesti 42 cilvēki- militārpersonas, pašvaldības un meža darbinieki, skolotāji, dzelzceļa strādnieki u.c. Neviens no novada 42 izsūtītajiem vairs nav starp dzīvajiem, taču mēs turpinām atcerēties šos notikumus un godināt šo cilvēku piemiņu.

            Viļakas novadā ir vairākas piemiņas vietas veltītas 1941.gada 14.jūnija deportācijām. No bijušajām Žīguru un Vecumu dzelzceļa stacijām tika izsūtīti vairāki cilvēki. No Vecumu stacijas deportācijas turpinājās arī 23.jūnijā, kad tika izsūtīti dzelzceļa stacijas darbinieki. Izsūtīti arī bija vienkārši cilvēki, kuri strādāja un apkopa savu zemi, tāds bija arī St.Cunska liktenis. Viņa mājas atradās Borisovā, tagad kluba ēka. Kā vienu no pēdējām piemiņas vietām atklājām izsūtīto meža darbinieku piemiņai veltīto plāksni pie Viļakas novada jauniešu centra.

            Šogad, mazliet citā formātā bija iespēja katram individuāli, ar klusuma un siltuma brīdi, pieminēt 1941.gada deportētos, noliekot piemiņas vietās ziedus vai iedegot svecīti.

                             Teksts un foto: Viļakas novada muzeja vadītāja R.Gruševa

Citas ziņas no šīs kategorijas

No 11. februāra gaidāmas izmaiņas maršrutā Rīga–Viļaka–Baltinava

Lai iedzīvotājiem nodrošinātu ērtāku nokļūšanu Litenes aprūpes centrā, no 2020. gada 11. februāra maršruta Nr.7912 Rīga–Viļaka–Baltinava ...

Viļakas novada domes ārkārtas sēde

Viļakas novada domes ārkārtas sēde tiek sasaukta 18.06.2020. plkst.16.00 Viļakas novada domē, Abrenes ielā ...

Iedzīvotāju ievērībai – ārkārtējas situācijas laikā VUGD neveic plānotās pārbaudes dzīvojamā sektorā

Ņemot vērā informāciju par nenoskaidrotu personu aktivitātēm, apmeklējot mājokļus un maldinot iedzīvotājus, ka pārbauda, ...