Aktualitātes Veselības veicināšanas projektā

Šogad pirmajā ceturksnī veiksmīgi iesākām realizēt jaunas aktivitātes projektā Nr.9.2.4.2/16/I/073 „Veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi Viļakas novadā”. Liela interese un apmeklētība bija vingrošanas – pilates nodarbībām Žīguros, intensīvās vingrošanas TREX nodarbībām Semenovā un vingrošanai Rekovā. Februārī visiem interesentiem bija iespējams apmeklēt unikālu vingrošanas nodarbību (elpošana), kuras laikā īpaša uzmanība tika pievērsta elpošanas nozīmei. Nodarbību vadīja “Rūdīšanās skolas” dibinātājs un treneris Māris Žunda. Daudziem Māra padomi lika aizdomāties par savu veselību, ikdienas ieradumiem un pārdomāt nākotnes rīcības veselības uzlabošanas jomā.

Diemžēl pandēmijas COVID-19 izsludinātais ārkārtas stāvoklis valstī pārvilka svītru daudzu dalībnieku jaunā gada apņemšanās, ka šogad centīgi apmeklēs vingrošanas nodarbības. No 12.maija sakarā ar jaunajiem valdības norādījumiem esam atsākuši organizēt vingrošanas nodarbības, ievērojot šādas prasības: pasākumā vienlaikus ir ne vairāk kā 25 cilvēki; pasākuma laiks iekštelpās nepārsniedz trīs stundas, pasākuma organizators nodrošina ierobežojumu ievērošanu un dezinfekcijas līdzekļu pieejamību dalībniekiem; pasākumu īstenošanas laikā ir nodrošināta divu metru distance starp dalībniekiem.

2020.gada aprīļa beigās Viļakas novada dome saņēma uzaicinājumu piedalīties 9.2.4.2. pasākuma “Pasākumi vietējās sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei” 2.kārtā. Pašvaldības vadība pieņēma lēmumu piedalīties, lai Viļakas iedzīvotājiem no 2020.gada rudens līdz 2023.gada vasarai būtu pieejami pasākumi veselības uzlabošanai. Sadarbībā ar Viļakas novada domes iestādēm tiek plānotas aktivitātes projekta 2.kārtā.  Plānojam īstenot aktivitātes, kuras ir bijušas pieprasītas projekta 1.kārtas laikā. Būs paredzētas fiziskās aktivitātes (dažāda veida vingrošanas nodarbības dažādās vietās novadā) visiem interesantiem, sporta dienas ģimenēm, lekcijas un nodarbības uztura, atkarību, seksuāli reproduktīvās veselības profilakses jomās.

Visi aicināti būt kustīgi un vēlam atrast sev piemērotāko aktivitāšu veidu. Kādam tā būs vingrošana, kādam skriešana, citam nūjošana, citam pastaigas, būs interesanti, kas izvēlēsies braukt ar velosipēdu un peldēt. Galvenais kustamies, uzņemam enerģiju no saules un esam pozitīvi noskaņoti.

                                                                  Informāciju sagatavoja: Vineta Zeltkalne

 

Citas ziņas no šīs kategorijas

Brīvdienu norises Balvu novadā

24.marts 15.00 Pasākums īstām saimniecēm “Garšīgs, vēl garšīgāks” Baltinavas Kultūras namā. Saglabāto ziemas krājumu ...

LU Humanitāro zinātņu fakultātes folkloristi dodas ekspedīcijā uz Balvu novadu

16. jūlijā Latvijas Universitātes Humanitāro zinātņu fakultātes (LU HZF) folkloristikas nozares pētnieki un folklorā ...

Latgales dabas iedvesmotie

Viļakas ezera zilganzaļo ūdeņu, Latvijas zilo nokrāsu piepildītās debesis, dzeltenas un sarkanās saules  pielietie ...