Uzsākts darbs pie “Latgales ezeru takas”

Tūristu vidū arvien pieprasītākas un aktuālākas kļūst dažāda veida pastaigu takas, tādēļ, sekojot līdzi tendencēm, arī Latgales reģiona Tūrisma asociācija sadarbībā ar Latgales reģiona Tūrisma informācijas centriem uzsākusi darbu pie “Latgales ezeru takas” izveides.

  1. martā norisinājās ikgadējā Tūrisma asociācijas kopsapulce, kurā piedalījās gan Asociācijas biedri-uzņēmēji, gan arī Tūrisma informācijas centru pārstāvji. Kopsapulces sākumā tika apstiprināts biedrības gada pārskats, kā arī pārrunāti 2020. gada darbības plāni un idejas.

Savukārt otrajā kopsapulces daļā ar savu pieredzi un ieteikumiem dalījās Vidzemes Augstskolas lektore – Iveta Druva-Druvaskalne. Ikdienā lektore pasniedz nodarbības Vidzemes Augstskolā, kur kā viena no lekcijām ir Latvijas dabas tūrisma ģeogrāfija. Pati lektore ir entuziastiska kājāmgājēja un velobraucēja, līdz ar to spēja dalīties ne vien ar teorētiskām zināšanām, bet arī ar praktisku pieredzi.

Vasaras sākumā kopā ar lektori Iveta Druvu-Druvaskalni tiks uzsākts darbs pie praktiskas potenciālo taku apzināšanas dabā, izejot un apskatot ceļus un pastaigu vietas, kā arī plānojot, kur būtu nepieciešamas papildu norādes, vai atpūtas vietas. Savukārt līdz tam Latgales reģiona Tūrisma informācijas centru uzdevums ir apzināt potenciālos tūrisma objektus un vietējos zemniekus, kuri, tūristiem-takas gājējiem, varētu piedāvāt vietējos labumus – sākot no naktsmītnēm ar transfērā iespējām, līdz pat glāzei svaiga ūdens un pašu audzētiem produktiem.

Protams, šobrīd esam ceļa sākumā, bet pašreiz tiek plānots, ka rudenī varēsim teikt, ka “Latgales ezeru takas” pamats ir gatavs un tūristam izstaigājams.

 

Vēsti sagatavoja

Latgales reģiona Tūrisma asociācija “Ezerzeme”

Citas ziņas no šīs kategorijas

Viļakas Valsts ģimnāzija aizvadījusi Atkalredzēšanās svētkus

Ik gadu pirmajā februāra sestdienā Viļakas Valsts ģimnāzijā notiek Žetonu vakars, kad 12.klases abiturienti ...

Izstādes “Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale” atklāšana Viļakas novada muzejā

2019.gada 8.novembrī Viļakas novada muzeja izstāžu zālē tika atklāta izstāde, kas veltīta robežsardzes 100-gadei. ...