“Dod, Dieviņi, otram dot…”

22.februārī Žīguru kultūras namā pulcējās ļaudis, lai ne tikai noklausītos brāļu Puncuļu koncertu, bet arī, lai ziedotu Viļakas draudzes nama  „Cerību spārni” plānotajiem atjaunošanas un restaurācijas darbiem.  „Prieks, ka ar entuziasmu iesaistāties un ticu, ka kopā sasniegsiet nosprausto mērķi. Dzīvē pati svarīgākā ir mīlestība. Šovakar mēs dalāmies ar mīlestību vienam pret otru un dalāmies ar mīlestību, lai kopā paveiktu labus darbus,” teica mūziķis un dziedātājs Ingars Punculis. Latgaliskajā sirsnīgumā tika aizvadīts koncerts. Ingars Punculis novērtēja, ka koncerta dalībnieki ir labi dziedātāji. „Ko mēs te darām? Jūs lieliski paši dziedāt. Ak, jā, mēs Jums varētu tikai piespēlēt kopā ar mūsu lielisko akardeonistu Konstantīnu,” piebilda Ingars.

Neskatoties uz ceļā pavadīto laiku Rīga – Rēzekne – Viļaka – Žīguri, neskatoties uz spēcīgo vēju un lietaino laiku, Puncuļi atbrauca uz Žīguriem. Puncuļiem ļoti patika atmosfēra Žīguros, jo jau no pirmās dziesmas viņu uzstāšanos atbalstīja ar vētrainiem aplausiem. Publikas un koncerta mērķa uzrunāti brāļi nospēlēja garāku koncertu nekā bija domājuši un sarunājuši ar Viļakas Romas katoļu draudzes prāvestu Guntaru Skutelu. Žīguru kultūras nama vadītāja Valentīna Kaļāne atzina, ka jau sen Žīguros ir gaidījuši brāļu Puncuļu uzstāšanos un ir laimīgi, ka 2020.gada sākumā šis sapnis piepildījās.
Priesteris Guntars Skutels noorganizēja izsoli, kur par draudzes kalendāra un divu skaistu krūzīšu (ar Viļakas katoļu baznīcas attēlu) īpašniekiem kļuva ne tikai žīgurieši, bet arī tālāki viesi. „Sirsnīgi pateicos ikvienam no Jums, kurš apmeklē koncertu un dalās savā mīlestībā, gan garīgi, gan materiāli, ziedojot kaut vienu eiro draudzes kopīgu mērķu sasniegšanai. Lai Jūsu labie darbi un nodomi tiek ierakstīti mūžības sarakstos,” pateicās prāvests Guntars Skutels.

Pateicība Dievam par iedvesmu labiem darbiem! Sirsnīgs paldies Žīguru lūgšanu kopai par mākslinieku palutināšanu ar pašceptiem un pašgatavotiem gardumiem! Paldies Žīguru kultūras nama saimei par viesmīlīgo uzņemšanu Žīguros!

Teksts: Vineta Zeltkalne
Foto: Vineta Zeltkalne un pr. Guntars Skutels

Citas ziņas no šīs kategorijas

PAZIŅOJUMS Viļakas novada muzejs

Informējam, ka sakarā ar izsludināto ārkārtas situāciju valstī un, ņemot vērā ieteikumus neapmeklēt publiskus ...

Balvu novada domes sēde

Balvu novada domes priekšsēdētāja vietniece Sandra Kapteine sasauc domes sēdi 2022.gada 24.februārī (ceturtdien), plkst.10.00.  Darba ...

Piedzīvojumu nakts uz #Labsvaibs viļņa

Projekts nr. Nr. VP2021/1-110 „#Labsvaibs” uzņem apgriezienus un īstenota kārtējā aktivitāte, kas šoreiz norisinājās ...