Valsts prezidenta Egila Levita reģionālā vizīte Viļakā

Ceturtdien, 2020.gada 9.janvārī Valsts prezidents Egils Levits reģionālās vizītes ietvaros apmeklēja Viļakas novadu, lai kopā ar novada iedzīvotājiem godinātu Brīvības cīņu Ziemeļlatgalē 100.gadadienu.

Reģionālās vizītes mērķis bija iepazīties ar Latvijas un Eiropas Savienības pierobežas aktualitātēm skatoties caur vēstures 100 gadu notikumiem.

Dienas pirmajā daļā Valsts prezidents, ierodoties Šķilbēnu robežapsardzības nodaļā, kopā ar Viļakas novada domes priekšsēdētāju Sergeju Maksimovu un Šķilbēnu robežapsardzības nodaļas priekšnieku majoru Vladislavu Grudinski iepazinās ar nodaļas ikdienas darbu. Turpinājuma Valsts prezidents devās uz zemnieku saimniecību “Kotiņi”, kur Alda Ločmeļa vadībā devās ekskursijā pa graudkopības un sēklkopības ražotni, kur E.Levits tika iepazīstināts ar z/s “Kotiņi” darbību. Papildus prezidenta vizītei Viļakas novadā, zemnieku saimniecībā z/s“Kotiņi” notika Latgales plānošanas reģiona kopsapulce, kur piedalījās visu Latgales pašvaldību vadītāji un Viļakas novada domes deputāti.

Viļakas novada domes priekšsēdētājs S.Maksimovs par prezidenta vizīti: “Svarīgākais mērķis, ko vēlējāmies sasniegt prezidenta vizītes ietvaros bija apzināt, kāda ir Latvijas vīzija, un ko mēs vēlamies sasniegt. Apzinājāmies, ka mums ir jābūt apzinīgiem un atbildīgiem par sevi, ģimeni, novadu un apkārtējiem līdzcilvēkiem. Lai stiprinātu Latgali un mums ir jāstrādā un jādara vairāk, tāpat arī jāiegūst lielāks atbalsts no valsts, lai izlīdzinātu esošo nevienlīdzību.”

Pēc z/s “Kotiņi” apciemojuma un LPR sanāksmes Valsts prezidents ieradās kultūras centrā “Rekova”, kur norisinājās tikšanās ar iedzīvotājiem. Tikšanās sākumā vārds tika dots Latvijas Valsts radio un televīzijas centra valdes priekšsēdētājam Edmundam Beļskim, kurš informēja par LVRTC sakaru masta būvniecības gaitu noslēgumu un rezultātiem. Tikšanās laikā ar iedzīvotājiem tika noskaidrotas atbildes uz  jautājumiem saistītiem ar Reģionāli teritoriālo reformu, Latvijas tautsaimniecības stiprināšanu, latgaliešu valodas nozīmi Latvijā.

 Dienas otrajā daļā tika apmeklēta Viļakas Romas katoļu baznīca, kur norisinājās svētbrīdis ar Viļakas un apkārtnes iedzīvotājiem un visu konfesiju garīdzniekiem. Valsts prezidents savā uzrunā klātesošajiem uzsvēra Latgaliešu ticību savai valstij, kur Ziemeļlatgalē, tapušais Latgales partizānu pulks Neatkarības kara laikā ir ticības apliecinājums Latvijai. E.Levits aicināja godināt mūsu varoņus un pateikties tiem par Neatkarības karā izcīnītajām uzvarām, kas ļāva tapt apvienotai un neatkarīgai Latvijai. Atrodoties Viļakas romas katoļu baznīcā E.Levits uzsvēra katoļu lomu Latvijas tapšanā, sakot: “Esot šeit, Viļakas Romas katoļu baznīcā, ir vērts atcerēties baznīcas vēsturisko lomu latviskuma saglabāšanā Latgalē un Latvijas apvienošanā. Baznīca bija tā, ap kuru latgalieši, atmodas darbinieki, pulcējās un kas deva lielu ieguldījumu latgaliešu pašapziņas veidošanā.

Tāpat, godinot Brīvības cīņas, Valsts prezidents savas reģionālās vizītes noslēgumā devas uz  pasākumu Jaškovas brāļu kapos, kur kopā ar Polijas Republikas vēstnieci Moniku Mihališinu un Igaunijas Republikas vēstnieku Arti Hilpus ar Viļakas novada, Ziemeļlatgales iedzīvotājiem,  reliģisko konfesiju priesteriem un mācītājiem nolika ziedus pie tēlnieka Kārļa Zemdegas  pieminekļa 1920.gadā brīvības cīņās kritušajiem.

Savā uzrunā prezidents aicināja “atcerēties visus Latvijas patriotus, kuri cīnījās par Latviju un par Latviju arī atdeva visdārgāko – savu dzīvību. Sekot viņu paraugam un darīt visu, lai apvienotā un neatkarīgā Latvija vienmēr būtu droša, aizsargāta un plaukstoša. Lai visi dzīvotu tādā valstī, kur justos ērti un patīkami, valstī, kas būtu attīstīta, moderna Eiropas valsts – pasaules rietumvalstu saimes locekle.”

Teksts, foto: Sabiedrisko attiecību speciālists Mareks Šubenieks

Foto arī no Valsts robežsardzes Viļakas pārvaldes arhīva

Citas ziņas no šīs kategorijas

Mentora nozīme projektu īstenošanā

Šī gada aprīļa sākumā, Grieķijā norisinājās treniņkurss par mentoriem brīvprātīgo projektos un kā šo ...

Informācija iedzīvotājiem!

Balvu novada Sociālā pārvalde informē, pabalstu individuālo mācību līdzekļu iegādei piešķir vienu reizi kalendāra ...

Noslēgusies viktorīna par novada vēsturi

No 05.02.2021. līdz 05.03.2021.gadam Viļakas novada muzejs visiem interesentiem internetā organizēja viktorīnu. Viktorīnā bija ...