Ja patīk darbs ko dari, Tu nenogursti

Septembrī Latvijā ieradās divas meitenes: no Armēnijas un Norvēģijas, lai veiktu brīvprātīgo darbu Viļakas un Balvu novados projekta Nr. 2019-2-LV02-ESC11-002634 „Give to get” ietvaros. Turpmāk tekstā ir iespēja iepazīties ar pirmajiem iespaidiem, ar kuriem dalās Liāna.

Labdien!

Esmu Liāna  no Armēnijas un šajā rakstā es vēlētos pastāstīt par saviem četriem mēnešiem Latvijā, ceru, ka būs interesanti lasīt.

Pēc studēšanas augstskolā sešus gadus, vēlējos kaut ko jaunu savā dzīvē un radās ideja, doties uz ārzemēm veikt brīvprātīgo darbu. Tas nebija viegls lēmums, jo dzīve svešā valstī vienai, ir pilna ar pārbaudījumiem un grūtībām.. tas ir jauns dzīves posms.

Bildēs var redzēt manas pirmās emocijas Balvos un Viļakā, kur jau četrus mēnešus darbojos, kā brīvprātīgā darba veicēja..  Man patīk būt te, īpaši patīk daba (ezeri, koki, parki), jo tā ir nomierina un iedvesmo.

Ja patīk darbs, ko dari, tad Tu nekad nenogursi no tā un esmu priecīga, ka man ir tāds darbs jauniešu centros un skolās. Man patīk saņemt smaidus no bērniem, jo tas rada enerģiju strādāt abos novados. Es neprotu runāt latviski un ne visi bērni zina angļu valodu, bet mēs tik un tā komunicējam labi un kopā izbaudām nodarbības, aktivitātes, darbnīcas un pasākumus.

Dzīve ārzemēs ir pilna ar jaunām lietām. Pirms es ierados Latvijā, neko daudz nezināju par šo valsti un kultūru, taču tagad es zinu daudz – par vēsturi, kultūru, tradīcijām un svarīgāko, par cilvēkiem- kuri ir ļoti draudzīgi un izpalīdzīgi. Tā kā šis projekts iekļauj arī apmaiņu starp kultūrām, cenšos daudz stāstīt par savu valsti, organizējot armēņu kultūras pasākumus, kas palīdz man saprast to, cik ļoti mīlu un skumstu pēc savas valsts.

Neskatoties uz to, šis ir tikai sākums un tuvojamies arī projekta vidum, tāpēc vēl ir daži mēneši, lai īstenotu visas idejas un plānus, izzinātu, dotu un saņemtu.

Labākais vēl ir priekšā!

Priecīgus svētkus visiem un uz tikšanos Viļakas un Balvu jauniešu centros!

Tekstu sagatavoja: Liana Nikolyan
Tekstu tulkoja: Santa Komane
Foto: Personīgais arhīvs

Citas ziņas no šīs kategorijas

Turpmāk īpašniekiem suņi ar mikroshēmu jāapzīmē un LDC jāreģistrē līdz suņu 4 mēnešu vecumam

Zemkopības ministrija informē, ka, stiprinot dzīvnieku īpašnieku atbildību, Veterinārmedicīnas likumā ir noteiktas stingrākas prasības ...

Diskutē par lobija un interešu pārstāvības nozīmi darbā ar jaunatni

16.septembrī jaunatnes jomas pārstāvji no visas Latvijas tikās Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, kur jau ceturto ...

Donoru diena

29.jūlijā no plkst.9:00 līdz 13:00 Viļakas novada bibliotēkas telpās Donoru diena.