Stāstniece Līga Reitere Rekavas vidusskolā


Šonedēļ projekta “Latvijas skolas soma “ ietvaros Rekavas vidusskolā viesojās stāstniece Līga Reitere, kura vadīja nodarbības visām klasēm. Sākumskolas skolēni  iepazinās ar karalisko glītrakstīšanu. Paši mācījās rakstīt skaistus, karaliskus burtus, sēdēt tā, lai kronīši nekrīt nost no galvas, spēlēja uzmanības spēles, uzzināja, kādām jābūt labām pildspalvām, lai varētu skaisti rakstīt un roka nenogurtu.

5.-12.kl. skolēni iepazinās ar valodas bagātību, skaistu valodu un neglītu valodu, dialektiem, apvidvārdiem, tāmnieku izloksni, tautasdziesmu zemtekstu, uzzināja un paši rakstīja ziņas bez vārdiem.  Stundās skolēniem vajadzēja daudz pašiem darboties, domāt, secināt.

Jaunieši atzina, ka stundas bija netradicionālas, neparastas, skolotāja atraktīva un interesanti  vadīja stundas. Skolēni uzskata, ka uzzināja  daudz jaunas informācijas, interesanti bija klausīties, ķā lektore runāja tāmnieku izloksnē un viņiem bija jāatpazīst un jātulko apvidvārdi. Stundu noslēgumos skolēni rakstīja, kādu šajā nodarbībā ieguvuši dzīves mācību.

Skolotāja A.Koniševa

Citas ziņas no šīs kategorijas

Paziņojums

PAŠVALDĪBU VĒLĒŠANAS SESTDIEN, 2021.GADA 5.JŪNIJĀ, no plkst.7.00-20.00 Katrs vēlētājs varēs balsot jebkurā sava vēlēšanu ...

Domes sēde

Domes sēde 2021.gada 28.oktobrī, plkst.10.00. Sēde notiks attālināti. Darba kārtībā: Par saistošo noteikumu Nr.10/2021 ...

Viļakas jaunieši piedalās jauniešu apmaiņas projektā Armēnijā

No 5. līdz 12. novembrim Viļakas jauniešu iniciatīvu centra jaunieši viesojās Armēnijā, kur piedalījās ...