Septembra aktivitātes Žīguru pamatskolā

Mēdz teikt, ka “rudentiņš bagāts vīrs”. Varētu tikai piekrist, jo Žīguru pamatskolā pirmais rudens mēnesis – septembris – iesācies ļoti ražens, notikumiem pārbagāts.

2.septembris – Zinību diena – atkalsatikšanās prieks, jaunas apņemšanās, jauni draugi un iespaidi, sen nedzirdētais skolas zvans un uztraukums par to, ko nesīs šis 2019./2020.mācību gads. Ar vieglu, satraucošu saviļņojumu, bet drošu soli pirmklasnieki, viņu audzinātāja skolotāja Aija Orlovska  un viņu vecāki vēra savas skolas durvis, jo priekšā tik daudz jauna, vēl nezināmā. Rosība valdīja arī 9.klasē, jo šiem skolēniem Zinību diena savā skolā – Žīguru pamatskolā – pēdējā.

Kā jau katru gadu, arī šogad pirmajā svētku dienā visus iedrošināja muzikāli sveicieni no Elīzas Slišānes un Lolitas Circenes. Pirmklasniekiem kopā ar 9.klases skolēniem nācās atpazīt burtus, izdomāt vārdus, salikt tos un izlasīt. Protams, šajā dienā neiztika bez apsveikuma vārdiem un mazām dāvaniņām no Žīguru pamatskolas direktores Sanitas Orlovskas, pagasta pārvaldnieka Oļega Keska un Viļakas novada Izglītības, kultūras un sporta pārvaldes vadītājas Ineses Circenes. Kopīgi tikai iezvanīta pirmā mācību stunda 2019./2020. mācību gadā.

11.septembrī skolā notika dzejas dzirkstīšana un dzejas svētki, kad ikvienam skolēnam kopā ar skolotājām Aiju Orlovsku, Birutu Kuzmani, Benitu Trošku un Sanitu Orlovsku bija iespēja radoši izpausties, rakstot savus dzejoļus, tos zīmējot un krāsojot mandalās.

12.septembrī Žīguru pamatskolas pirmsskolas grupiņu bērni kopā ar vecākiem un skolotājām devās izzinošā mācību ekskursijā uz rančo “Ozolmājas”, lai iepazītos ar daudzajiem iemītniekiem, pabarotu, apčubinātu, pakasītu aiz austiņas vai deguntiņa un kādu varbūt arī paņemtu klēpī.  Šeit bērniem bija iespēja sastapt Īru Tinkeru šķirnes izcili skaistos zirgus, ponijus, garspalvainos franču ēzeļus, dažādu krāsu alpakas, vairāku šķirņu kazas un aitas ar ragiem un bez.. Āfrikas strausus, pāvus un vēl ļoti daudzu putnu šķirnes, kā arī trušus, kuriem ir savs rančo un kurus mazuļi tiešām apčamdīja un samīļoja.

Paldies rančo viesmīlīgajai saimniecei Sarmītei par interesanto ekskursiju un mūsu omulīgajam šoferītim Aivaram Bērziņam!

Savukārt 23.-27. septembrī Eiropas Sporta nedēļas ietvaros skolēniem tika piedāvātas dažādas sportiskas aktivitātes ar vienotu saukli “Piecelies un piecel citus!” visas nedēļas garumā. 23. septembrī skolotāji kopā ar skolēniem izkustējās visiem zināmas mūzikas pavadījumā: “Pastum, pastum, pietupies!” un “Putniņdeja”. 24. septembrī kopā ar skolotāju Initu tika izspēlētas latviešu rotaļas. 25. septembrī skolēniem tika piedāvātas tā saucamās retro rotaļas jaunās skaņās, piemēram, “Kaļim-bam-ba” (latviskā versija). 26. septembrī Žīguru pamatskolā viesojās Upītes jauniešu folkloras kopa un gan pašus mazākos, gan lielākos izdancināja īsteni latviskās rotaļdejās. Pēdējā nedēļas darbadienā 8. un 9.klases skolēni devās pie pirmsskolas bērniem, lai kopīgi izkustētos dejās svaigā gaisā.

Visas nedēļas garumā skolotāja Biruta Kuzmane  pulcināja 1.-4.klases skolēnus uz muzikālām rīta aktivitātēm.

Šajā mācību gadā Žīguru pamatskola saviem skolēniem piedāvā iespēju iesaistīties mācību uzņēmumu programmā, kas dot iespēju skolēniem pašiem praktiski darboties, apgūt sava uzņēmuma izveides un vadīšanas prasmes, radīt produktus un piedāvāt tos saviem potenciālajiem klientiem, piedalīties dažādos valsts un starptautiska mēroga pasākumos, dažādos konkursos un vietējos un tālākos skolēnu tirdziņos (“Cits Bazārs” TC Domina), nopelnīt savu naudiņu. Šīs programmas ietvaros 24.septembrī skolotāja Andra Korņejeva kopā ar 4 skolēniem devās pirmajā apmācību seminārā, kas notika Rīgā.

Darbīgais septembris noslēdzās ar skaistām Miķeļdienas izstādēm gan pirmsskolā, gan sākumskolā.

Gribas ticēt un cerēt, ka tik pat radošs, notikumiem un jauniegūtām zināšanām pārbagāts būs arī oktobris.

Žīguru pamatskolas direktore Sanita Orlovska

Citas ziņas no šīs kategorijas

SPORTA DEJOTĀJI LUDZĀ

Viļakas novada Bērnu un jaunatnes sporta skolas septiņi deju pāri 7. martā piedalījās sporta ...

Labdarības koncerts “Nepaej garām!”

Ar ikdienas rūpēm, ar šī gada  mainīgajiem laika apstākļiem, ar domām par Ziemassvētkiem klāt ...

Vecvecāku pasākums „Namiņā”

Viena stunda laimes asaru, Trīsdesmit piecas minūtes sapņu, Desmit minūtes jauku domu, Bet nobeigumam, ...