Eiropas Zaļo ceļu asociācijas pārstāvji tiekas Dikļu pilī uz konferenci

No 5. līdz 6. septembrim Dikļu pilī, Kocēnu novadā tikās Eiropas Zaļo ceļu organizāciju pārstāvji no 10 valstīm, lai piedalītos konferencē un 9. Eiropas Zaļo ceļu balvas pasniegšanas ceremonijā (EGWA – European Greenways Association AWARD).

5.septembra konferencē piedalījās arī Viļakas novada pašvaldība, kuru pārstāvēja projektu vadītāja Vineta Zeltkalne un tūrisma speciāliste Inese Matisāne. Konferenci vadīja Eiropas Zaļo ceļu asociācijas direktore Mersedesa Munoza (Mercedes Muñoz) no Spānijas un, kā lektori no Latvijas piedalījās gan Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) Tūrisma departamenta direktore Inese Šīrava un Vidzemes Tūrisma asociācijas valdes priekšsēdētājs Raitis Sijāts, gan arī citi nozares eksperti. Kā arī ar savu labo piemēru pieredzē dalījās Kocēnu novada domes tūrisma un projektu speciālists Toms Treimanis.

Pasākuma laikā tika pārrunāta zaļo ceļu nozīmība tūrisma produkta veidošanā, kā arī tika prezentēti labākie piemēri no Spānijas, Beļģijas, Itālijas, Čehijas, Portugāles kā arī, protams no Igaunijas – Latvijas projekta “Zaļais Dzelzceļš” paveiktais un darāmais. Runājot par nākotnes plāniem un iecerēm, tika uzsvērta projekta Nr. LV-RU-006 “GREENWAYS RIGA-PSKOV” (Zaļie ceļi Rīga – Pleskava) uzsākšana, kuru līdzfinansē Latvijas-Krievijas pārrobežu sadarbības programma 2014.–2020. gadam. Latvijas pusē maršruts ies pa bijušo dzelzceļa līniju un Krievijas pusē pa reģionālās nozīmes ceļiem un meža ceļiem. “Zaļo Dzelzceļu” projekta īstenošana dod ekonomisku labumu visam reģionam, ietverot vietējos kultūras un dabas resursus (dzelzceļa vēsturi, dabas takas, kā arī tuvējos tūrisma dabas un kultūras objektus) kopīgos un ilgtspējīgos tūrisma produktos.

Katru otro gadu Eiropas Zaļo ceļu asociācija apbalvo labākos zaļos ceļus, kas divu gadu laikā sevi ir pierādījuši kā inovatīvus maršrutus, kā arī ir izveidojuši kvalitatīvu tūrisma produktu.  Apbalvošanas ceremonijā piedalījās arī Satiksmes Ministrs Tālis Linkaits un Tieslietu Ministrs, Latvijas Zaļo ceļu asociācijas prezidents Jānis Bordāns un LIAA Tūrisma departaments vadītāja Inese Šīrava. Galveno apbalvoju saņēma Igaunijas-Latvijas programmas “Zaļais dzelzceļš” projekts, ko vadīja Vidzemes Tūrisma Asociācija.

Pasākumu organizēja un finansēja Eiropas Zaļo ceļu asociācija, Vidzemes Tūrisma asociācija, LIAA, atbalsta Kocēnu novada dome un AS “Dikļu pils”.

Šī publikācija ir sagatavota ar Latvijas-Krievijas pārrobežu sadarbības programmas 2014.-2020. gadam finansiālu atbalstu. Par tās saturu pilnībā atbild Balvu novada pašvaldība un tā var neatspoguļot Programmas, Programmas dalībvalstu Latvijas un Krievijas, kā arī Eiropas Savienības viedokli. Latvijas-Krievijas pārrobežu sadarbības programmu 2014.– 2020.gadam līdzfinansē Eiropas Savienība, Latvijas Republika un Krievijas Federācija. Latvijas-Krievijas pārrobežu sadarbības programma 2014.– 2020.gadam finansiāli atbalsta vienotas pārrobežu attīstības aktivitātes ar mērķi uzlabot reģionu konkurētspēju, izmantojot to potenciālu un atrašanās priekšrocības krustcelēs starp Eiropas Savienību un Krievijas Federāciju. Programmas mājas lapa ir www.latruscbc.eu.

Informāciju sagatavoja – tūrisma speciāliste Inese Matisāne
Foto: Nils Smelteris un I.Matisāne

Citas ziņas no šīs kategorijas

Pilnveidosim prasmes!

Īstenojot projektu Nr. 20-07-AL19-A019.2206-000003 „Apskaņošanas komplekta iegāde radošās un tehniskās pašizpausmes skolas izveidei Viļakas ...

Noslēdzies pirmais posms Veselības veicināšanas projektā

Šī gada sākumā veiksmīgi turpinājām realizēt aktivitātes projektā Nr.9.2.4.2/16/I/073 „Veselības veicināšanas un slimību profilakses ...

Pirmā projekta vadības komitejas un menedžmenta grupas tikšanās Pitalovā

projekta Nr. LV-RU-006 “GREENWAYS RIGA-PSKOV” (Zaļie ceļi Rīga – Pleskava) vadības komitejas un menedžmenta ...